Szólj hozzá te is!
Ez egy válasz lesz üzenetére () Mégsem

A téma leírása

Eszmecsere a harmadikat kereső párok tapasztalatairól

Az eddigi hozzászólások

2010. 04. 11. vasárnap 20:55  #62
Zsuzsa Zsuzsa
Szeretnék hozzászolni,de még nincs tapasztalatom..:/)Nem találok..:(
2010. 04. 11. vasárnap 20:23  #61
Törölt felhasználó (46871)
Örülök, hogy ilyen mozgalmas topicot sikerült nyitnom.Kedves Normális Pasik!....írhatnátok smile ))
2010. 04. 11. vasárnap 20:13  #60
joni002 joni002
Eggyet értek hogy nézelődni kell és ismerkedni, nem is erre gondoltam, hanem arra hogy a hirdető párok nagy része nem is gondolt bele igazán hogy mit is szeretne, vagy szeretné e egyáltalán. Az ilyen párokkal általában elég hamar megszakad a kapcsolat még az ismerkedés elején, mert rájönnek hogy mégem kell ez nekik. Csak ezt paraszt módjára teszik . Sajnálatos módon a partnerkersők nagy többségében nincsen meg a kellő kúltúra még csak arra sem hogy értelmes , felnőtt, ember módján kommunikáljon, és ez most vonatkozik mindkét oldalra természetessen. Ja igen és mégvalami , nem tudom ki hogy van vele de rengeteg hirdető totál üres reglapot tölt föl , nem tudja kitölteni az adatlapot, gondolok itt olyanra pl.hogy a kezdőlapján szerepel hogy fiut és párt keresnek, majd amikor megnyitom a lapjukat hatalmas betükkel ki van írva hogy csak pároknak!! A másik ami engem kicsit bosszant miért olyan nagy dolog egy reglapon kitölteni hogy hol lakik az ember??? Megye, város??? Szóval ezek csak apróságok , de aki enyire sem képes attól mi jót várjon az ember??? Vagy én lennék túl kritikus?? Lehet nem tudom. Én sem vagyok tökéletes , engem is többen elutasítottak ,és ezzel nincsen semi gond amég ezt értelmesen kúltúráltan teszik az emberek.
(Ez egy válasz X üzenetére (2010. 04. 11. vasárnap 13:18), amit ide kattintva olvashatsz)
Törölt felhasználó (462239)
2010. 04. 11. vasárnap 13:18
Persze, hogy nézelődnek a hirdetők. Komoly bizalmi kérdésről van szó, és minden normálisabb pár százszor is meg kell, hogy gondolja, kit enged közel magához.
Csak ezt a válogatást sokan komolytalankodásnak gondolják, és keverik a kamusokkal, akikből szintúgy akad szép számmal.
2010. 04. 11. vasárnap 19:03  #59
skorpio77 skorpio77
Igen elégé nehéz így keresgélni de ha összejön az nagyon jól tud elsülni nyes de most komolyan.. nálam pl..munkahelyi barátságból alakult ki a hármas.... úgyhogy előtte elégé jól megismerkedtünk egymással és még így is nehéz volt az első pár alkalommal megszokni a dolgot hogy az ujj haver megossza velem a feleségét ....ugyhogy nagyon nem tudom hogy csak így hirdetés után hogy sikerülhet az egész jól . De az biztos hogy idő és türelem kell hozzá. Kitartás nektek....
2010. 04. 11. vasárnap 18:41  #58
Törölt felhasználó (746827)
Igazad van megfogadjuk a tanácsod nyes
(Ez egy válasz X üzenetére (2010. 04. 11. vasárnap 17:53), amit ide kattintva olvashatsz)
Törölt felhasználó (745787)
2010. 04. 11. vasárnap 17:53
Ha az ember valamit igazán akar nem fárad bele. smile
Meg írtad is, hogy már egy sikeretek volt. Ne legyetek telhetetlenek! Inkább legyetek nyitottak! smile
2010. 04. 11. vasárnap 17:53  #57
Törölt felhasználó (745787)
Ha az ember valamit igazán akar nem fárad bele. smile
Meg írtad is, hogy már egy sikeretek volt. Ne legyetek telhetetlenek! Inkább legyetek nyitottak! smile
(Ez egy válasz X üzenetére (2010. 04. 11. vasárnap 13:50), amit ide kattintva olvashatsz)
Törölt felhasználó (746827)
2010. 04. 11. vasárnap 13:50
Igazad van meg az olyanok kedvét is elveszik azok akik nem gondolkoznak és egy képet beállítottak maguknak másról ahelyett, hogy előtte meggyőződtek volna igaz-e vagy nem... Lásd az SZ-m társkereső. Pedig nekünk idáig még nagyon is volt kedvünk az egészhez. De ezek után lehet mi is belefáradunk most már. confused
2010. 04. 11. vasárnap 17:48  #56
Törölt felhasználó (745787)
Egyetértek veled, de te talán tudod honnan a bánatból tudja akárki egy bejelentkező mondat után eldönteni, hogy valaki szimpatikus-e, érdemes-e a bizalmára. Én még csak úgy tudtam ismerkedni, hogy valami téma kapcsán már kiváltottam az érdeklődést magam iránt, még úgy egyszer sem, "hogy hirdettetek hát én jelentkezem". Az esetek 99%ában két lehetőség van. Nem is válaszolnak, vagy esetleg nagy kegyesen megírják hogy PONT NEM engem kerestek.
Az ember elvárná, hogy néhány mondatot váltsunk, akár az ismerkedő oldalak belső rendszerén (teljes az inkognitó), de többnyire még erre is képtelenek.
(Ez egy válasz X üzenetére (2010. 04. 11. vasárnap 13:18), amit ide kattintva olvashatsz)
Törölt felhasználó (462239)
2010. 04. 11. vasárnap 13:18
Persze, hogy nézelődnek a hirdetők. Komoly bizalmi kérdésről van szó, és minden normálisabb pár százszor is meg kell, hogy gondolja, kit enged közel magához.
Csak ezt a válogatást sokan komolytalankodásnak gondolják, és keverik a kamusokkal, akikből szintúgy akad szép számmal.
2010. 04. 11. vasárnap 14:07  #55
Törölt felhasználó (94779)
Teljesen igazad van jonioo2.
Én már nem tudom pontosan hány éve keresek olyan párt akihez beszálhatnék harmadiknak. Idáig ez nekem kétszer sikerült, pedig nem vagyok ronda srác.A tapasztalatom nekem is az, hogy igazából nem is tudják azok a párok sokszor akik keresnek harmadiknak partnert, hogy most akkor igazából akarják-e. A példám is mutatja hogy többségében nem, pedig tapintatos vagyok, normális, udvarias, és persze én is mint minden ember a szavakból értek.Minek húzni egymás idegeit, ha nem vagyok szimpatikus akkor mondják meg semmi gond nincsen, de ne szórakozzanak velem, mert azt nagyon rühellem.Természetesen továbbra is keresek olyan párt akik fiút keresnek harmadiknak. Ide írhattok.Köszi a figyelmet.
(Ez egy válasz joni002 üzenetére (2010. 04. 11. vasárnap 12:42), amit ide kattintva olvashatsz)
2010. 04. 11. vasárnap 12:42
Jó ez a topik, úgy látom azért sokan sokminden egyet értünk. Mindenkinek igazza van valahol. Azok a párok és pasik tezik tönkre ezt az egészet akiknek foggalma sincsen arról hogy valójában milyen is egy hármas, és arról meg végképp nincsen fogalma hogy mit is akar. Valahol ebben látom a probléma egyik okát. A hirdetők több mint fele csak nézelődik , kifogásokat keres, stb. , mert fogalma sincsen arról hogy mit akar. Kicsit talán divat lett ez a partnerkeresés, és ezálltal sok a komolytalan ember is.
2010. 04. 11. vasárnap 13:50  #54
Törölt felhasználó (746827)
Igazad van meg az olyanok kedvét is elveszik azok akik nem gondolkoznak és egy képet beállítottak maguknak másról ahelyett, hogy előtte meggyőződtek volna igaz-e vagy nem... Lásd az SZ-m társkereső. Pedig nekünk idáig még nagyon is volt kedvünk az egészhez. De ezek után lehet mi is belefáradunk most már. confused
(Ez egy válasz joni002 üzenetére (2010. 04. 11. vasárnap 12:42), amit ide kattintva olvashatsz)
2010. 04. 11. vasárnap 12:42
Jó ez a topik, úgy látom azért sokan sokminden egyet értünk. Mindenkinek igazza van valahol. Azok a párok és pasik tezik tönkre ezt az egészet akiknek foggalma sincsen arról hogy valójában milyen is egy hármas, és arról meg végképp nincsen fogalma hogy mit is akar. Valahol ebben látom a probléma egyik okát. A hirdetők több mint fele csak nézelődik , kifogásokat keres, stb. , mert fogalma sincsen arról hogy mit akar. Kicsit talán divat lett ez a partnerkeresés, és ezálltal sok a komolytalan ember is.
2010. 04. 11. vasárnap 13:18  #53
Törölt felhasználó (462239)
Persze, hogy nézelődnek a hirdetők. Komoly bizalmi kérdésről van szó, és minden normálisabb pár százszor is meg kell, hogy gondolja, kit enged közel magához.
Csak ezt a válogatást sokan komolytalankodásnak gondolják, és keverik a kamusokkal, akikből szintúgy akad szép számmal.
(Ez egy válasz joni002 üzenetére (2010. 04. 11. vasárnap 12:42), amit ide kattintva olvashatsz)
2010. 04. 11. vasárnap 12:42
Jó ez a topik, úgy látom azért sokan sokminden egyet értünk. Mindenkinek igazza van valahol. Azok a párok és pasik tezik tönkre ezt az egészet akiknek foggalma sincsen arról hogy valójában milyen is egy hármas, és arról meg végképp nincsen fogalma hogy mit is akar. Valahol ebben látom a probléma egyik okát. A hirdetők több mint fele csak nézelődik , kifogásokat keres, stb. , mert fogalma sincsen arról hogy mit akar. Kicsit talán divat lett ez a partnerkeresés, és ezálltal sok a komolytalan ember is.
2010. 04. 11. vasárnap 12:42  #52
joni002 joni002
Jó ez a topik, úgy látom azért sokan sokminden egyet értünk. Mindenkinek igazza van valahol. Azok a párok és pasik tezik tönkre ezt az egészet akiknek foggalma sincsen arról hogy valójában milyen is egy hármas, és arról meg végképp nincsen fogalma hogy mit is akar. Valahol ebben látom a probléma egyik okát. A hirdetők több mint fele csak nézelődik , kifogásokat keres, stb. , mert fogalma sincsen arról hogy mit akar. Kicsit talán divat lett ez a partnerkeresés, és ezálltal sok a komolytalan ember is.
2010. 04. 10. szombat 17:32  #51
Törölt felhasználó (73472)
Sziasztok .Nekunk nagyon jók a tapasztalataink a 3asról ..Igaz még csak 2férfi és 1 lány volt ..Remélem nem soká találunk egy lányt is ........
2010. 04. 10. szombat 15:25  #50
Törölt felhasználó (438114)
biztos igazatok van . elméletben én is szeretnék párhoz beszálni , de ugy félek a szituációtol .
2010. 04. 10. szombat 15:09  #49
Zsuzsi_ Zsuzsi_
OFF

figyelmetlenségem pótoltam....
(Ez egy válasz X üzenetére (2010. 04. 10. szombat 14:06), amit ide kattintva olvashatsz)
Törölt felhasználó (295546)
2010. 04. 10. szombat 14:06
Írtam belső levelet pár napja, semmi reagálás......
2010. 04. 10. szombat 14:06  #48
Törölt felhasználó (295546)
Írtam belső levelet pár napja, semmi reagálás......
(Ez egy válasz Zsuzsi_ üzenetére (2010. 04. 09. péntek 10:24), amit ide kattintva olvashatsz)
2010. 04. 09. péntek 10:24
Hogy mit várok el? Szerintem ne rólam szóljon, hiszen itt általánosságokban is beszélünk. Tapasztalatokról és gondolatokról.
De cincáljuk szét...
- ha mondjuk egy olyan "összejövetelen vagyok, vagyunk...ahol csak arról szól az egész hogy arctalanul egy jót keféljünk, nem hiszem hogy azon fogok gondolkozni hogy aki épp velem van, mi a neve. Ez pusztán testiség... és nem kell név, hiszen nagy valószinüségel többet nem is találkozunk. Ha viszont egy ilyen swinger eseményen később is találkozunk, biztos vagyok benne, hogy egy-egy köszönés után kölcsönösen is kíváncsiak leszünk egymásra és nevére is.
- ha arról van szó, hogy valaki ismerkedni akar, és az érdeklődés-válasz dolog lefutott, és aláírtam a levevet úgy, hogy keresztnéven, akkor úgy érzem elvárható, hogy az illető válaszban dettó aláírja. Hiszen én is megszólítom őt valahogy. Még se mondhatjuk egymásnak azt hogy "hé te" ! smile

Mit várok el? Azt várom el, hogy amit adok, azt visszakapjam. Ha felvállalom magam, hogy ki vagyok, mit akarok, akkor a másik oldalban is legyen meg ugyan ez. Ha nincs, akkor az esetek nagy többségében utólag is érzékelhető hogy csak "kamuérdeklődésróő" volt szó. Ahogy egyeseknek a társkeresés azt jelenti hogy a másik nem intim régióit megvizualizálja... hát nem tudom, ha én találkozom valakivel, nőként azt hiszem hogy az arca az, ami kivált szimpátiát, és nem a farka smile
És egy kicsit úgy érzem hiteltelen az, akinek az email cime, a levelezésben választott neve, totál elüt egymástól. Tudom kell az inkognito, az anonimitás, de ha valakivel valóban találkozni akarsz, és találkozol is, hogy néz ki hogy a bemutatkozáson totál más név az, amit meghallasz? Igaz, hogy a közösségi portálok nagyon sok mindenre alkalmasak, és egy-egy buta ember akár tönkre is tehet dolgokat. De talán az, aki saját magát fel meri vállalni úgy mnit "érdeklődő" és másik részről mint "érdekelt" azokban szorult már annyi intelligencia, hogy nem "szóhuszárok" , akik csak arra használják a netet, amire felesleges.
Ha például Te tudod a korom, a nevem, hogy hol élek, láttál rólam fotókat... az miben változtatja meg a Te élered vagy az enyém? Bemószerolsz a főnökömnél? Vagy megmutatsz a barátodnak hogy "kit találtál"? Nem hiszem! smile
Én úgy érzem hogy egy igazán jó hármas, vagy többes megérdemli a résztvevőktől azt a kölcsönös tiszteletet, hogy nem csak álnevek, hanem valóságos emberek. Persze lehet csak úgy adhoc alapon is kefélgetni, és utána az ember azt se tudja kivel volt, de ez utóbbi - számomra - annyira nem vonzó
2010. 04. 10. szombat 10:45  #47
Törölt felhasználó (746827)
Talán az egészbe az a legrosszabb mindig, hogy valaki küld egy kurva képet magáról meg sms-ben jön a hülyeségével aztán semmit nem mer kérdezni, hogy minek ír mit akar stb.... Még ha ki se meri mondani, hogy mit akar akkor mit várjon az ember a sextől. Eddig egy nagyon jó pasi volt aki oda tette magát nagyon mikor 3-ban voltunk és mert is beszélni elég durván is. Na olyanból kellene 100 aki tudja mit akar. De ez ugyan így van a pároknál is. Hány meg hány pár van aki csak ír aztán semmi. Beszélgetni akarnak kávézni stb... No sex. Csak azt nem tudják ez nem lelki segély fórum.
2010. 04. 09. péntek 17:40  #46
Törölt felhasználó (745787)
Néhány szóban:

Szvsz az inkognitóhoz való ragaszkodás, amíg a bizalom ki nem alakul indokolt, és addig bizony nincs helye fénykép küldözgetésnek sem. Jó néhány levél váltás kell ahhoz, hogy eláruljuk a nevünket foglalkozásunkat, valamint fényképet adjunk magunkról, telefonszámot cseréljünk. A fénykép kérdése lányoknál még külön egy kérdés. (Ez a jelenség bizonyos életkor fölött már nem annyira jellemző. Csak tudnám mi az oka az önbizalom hiánynak.)
Ha egy szimpátia kialakul, akkor helye lehet a személyes találkozásnak, ahol vagy ott van a pár férfitagja vagy nincs. Utóbbi esetben ritka, hogy az ismerkedés szexbe torkolljon, de nem kizárt, és általában sem jellemző. Ha a szimpátia a személyes találka során sem tűnt el, akkor van értelme komolyabb dolgokról beszélni.
Az ismerkedés fázisában pedig teljesen fölösleges hülye rituálékhoz ragaszkodni, hogy levelezés, vagy MSN. Én úgy vagyok vele kinek mi tetszik.

Fontosabb témának tartom azt, hogyan lehet mondjuk egy-két mondatból, ami a bejelentkezésben volt eldönteni, hogy valaki tetszik vagy nem tetszik. Kell vagy nem kell. Azt sem gondolom, ha jelentkezik valaki akkor biztosan tetszeni fog neki a másik végül a beszélgetések vagy találkozások során. Ennek benne kell lennie, de nagyon sűrűn tapasztalom, hogy akár már a jelenkezés után azonnal tudja valaki, hogy nem tetszik a jelentkező illető. Csak tudnám honnan! Én pl. mindig kísérletet teszek az ismerkedésre akár levélben akár MSNen, aztán van hogy összejön, van hogy nem. Olyan is volt, hogy barátot találtam ilyen módon, pedig a 3as szex végül nem is jött össze.
Szerintem a dolog eredendő esetlegességét csak bizonyos fokú lazaság és kedvesség tudja föloldani. Ez senki számára nem rutin dolog. A szex soha nem is lehet az, még a feleséggel sem tizenév után. smile
2010. 04. 09. péntek 15:42  #45
Törölt felhasználó (462239)
Ez egy swinger klubban esett meg velünk.. Azóta további négyes kalandokon vagyunk túl. De kezdetnek így, hármasban volt jó.

Valamikor negyed tíz után érkeztünk meg, akkor még alig voltak emberek, de azért akadtak...
Már előtte elterveztük, Úgy megyünk, hogy a megérkezésünket követően külön váltunk, és hogy játékosan újra megismerkedünk. A megjelenő csinos „szóló” nőnek ketten kezdtünk el hamarost udvarolni, hisz más is felfigyelt reá. Én meg somolyogtam az orrom alatt. Asszonykámmal meg a sráccal mint egy érdeklődő idegenként beszélgettünk. Kérdeztem asszonykámat, először jár-e itt, s amikor kiderült válaszából, hogy nem. Azonban azt mondtam, hogy én igen. Meg is kértem, hogy vezessen körbe, mutassa be nekem a klubbot. Mint egy gardedámként a másik érdeklődő srác is elkísért minket. Mi meg tettük az egymásnak ismeretlent. Aztán beszélgetést, simogatásokat követően kikötöttünk a kellemes, titokzatos hangulatú függönyös helységben, melyben faltól falig szivacs van. Ez a kedvencem...Sőt, a kedvencünk.

Ekkor a félreértések elkerülése végett elárultuk, hogy mi egy pár vagyunk, és mik a lehetőségek. Még ez is tetszhetett, mert ezek tisztázását követően is velünk maradt a srác. Ketten kényeztettük, simogattuk, csókolgattuk a csodásan buja női testet. Együtt húztuk le a csipke bugyit, hajtottuk szánkat rá a két mellére..

Döbbenetesen jó érzés volt mindkettőnknek, sőt, talán a srácnak is. Alkalmi partnerünk annak ellenére, hogy csak a simogatásban és a puncipuszilgatásban vehetett részt, fantasztikusan odafigyelő, gyengéd, érzéki partnerünk volt. Tipikusan olyan partner, akire akkor ott nekünk szükségünk volt. Nem sietett, nem kapkodott, minden mozdulatának, simogatásának a reakcióválaszára odafigyelt. Egy rámenős, akaratos embert tuti, hogy elküldtünk volna magunktól. Közös játszadozásunk másfél órája alatt feleségemet tucatnyiszor, vagy még többször röptettük a gyönyör csúcság. Meghatározó és fantasztikusan jó élményben volt részünk! Csodás volt, amikor négy kéz simogatta teste érzéki, rejtett zugait, minden pontját, két kéz ujjai masszírozták hüvelyét, a szép homlokos punciját, ketten csókoltuk melleit, testét, ahol csak értük. Miközben franciás kényeztetést kaptam, vagy szerettem a feleségem, akkor is ott voltak a pattanásig felajzott női testet simogató kezek, a masszírozó ujjak, és a csókot lehelő ajkak, a fürge nyelv... Jó élmény volt! Először azt hittem, hogy féltékeny leszek, vagy ilyesmi, ám nem. Sőt. Öröm volt ilyen különleges élményben részesíteni imádott asszonykámat. De komolyan.

Utána még kettesben tetőtéri kuckóban is látogatásunkat tettük. Egy kellemeset franciáztunk.
Majd egy masszírozóágyat nyektettünk meg kettesben.
2010. 04. 09. péntek 10:24  #44
Zsuzsi_ Zsuzsi_
Hogy mit várok el? Szerintem ne rólam szóljon, hiszen itt általánosságokban is beszélünk. Tapasztalatokról és gondolatokról.
De cincáljuk szét...
- ha mondjuk egy olyan "összejövetelen vagyok, vagyunk...ahol csak arról szól az egész hogy arctalanul egy jót keféljünk, nem hiszem hogy azon fogok gondolkozni hogy aki épp velem van, mi a neve. Ez pusztán testiség... és nem kell név, hiszen nagy valószinüségel többet nem is találkozunk. Ha viszont egy ilyen swinger eseményen később is találkozunk, biztos vagyok benne, hogy egy-egy köszönés után kölcsönösen is kíváncsiak leszünk egymásra és nevére is.
- ha arról van szó, hogy valaki ismerkedni akar, és az érdeklődés-válasz dolog lefutott, és aláírtam a levevet úgy, hogy keresztnéven, akkor úgy érzem elvárható, hogy az illető válaszban dettó aláírja. Hiszen én is megszólítom őt valahogy. Még se mondhatjuk egymásnak azt hogy "hé te" ! smile

Mit várok el? Azt várom el, hogy amit adok, azt visszakapjam. Ha felvállalom magam, hogy ki vagyok, mit akarok, akkor a másik oldalban is legyen meg ugyan ez. Ha nincs, akkor az esetek nagy többségében utólag is érzékelhető hogy csak "kamuérdeklődésróő" volt szó. Ahogy egyeseknek a társkeresés azt jelenti hogy a másik nem intim régióit megvizualizálja... hát nem tudom, ha én találkozom valakivel, nőként azt hiszem hogy az arca az, ami kivált szimpátiát, és nem a farka smile
És egy kicsit úgy érzem hiteltelen az, akinek az email cime, a levelezésben választott neve, totál elüt egymástól. Tudom kell az inkognito, az anonimitás, de ha valakivel valóban találkozni akarsz, és találkozol is, hogy néz ki hogy a bemutatkozáson totál más név az, amit meghallasz? Igaz, hogy a közösségi portálok nagyon sok mindenre alkalmasak, és egy-egy buta ember akár tönkre is tehet dolgokat. De talán az, aki saját magát fel meri vállalni úgy mnit "érdeklődő" és másik részről mint "érdekelt" azokban szorult már annyi intelligencia, hogy nem "szóhuszárok" , akik csak arra használják a netet, amire felesleges.
Ha például Te tudod a korom, a nevem, hogy hol élek, láttál rólam fotókat... az miben változtatja meg a Te élered vagy az enyém? Bemószerolsz a főnökömnél? Vagy megmutatsz a barátodnak hogy "kit találtál"? Nem hiszem! smile
Én úgy érzem hogy egy igazán jó hármas, vagy többes megérdemli a résztvevőktől azt a kölcsönös tiszteletet, hogy nem csak álnevek, hanem valóságos emberek. Persze lehet csak úgy adhoc alapon is kefélgetni, és utána az ember azt se tudja kivel volt, de ez utóbbi - számomra - annyira nem vonzó
(Ez egy válasz tightrope_walker üzenetére (2010. 04. 09. péntek 09:48), amit ide kattintva olvashatsz)
2010. 04. 09. péntek 09:48
"Pár embernek megadtam a lehetőséget arra, hogy kilépjünk az internet arctalanságából. Konkrétan megbeszéltünk dolgokat, de nem lett belőle semmi. Sőt olyan is akadt, aki több tucat levél után még arra se volt képes, hogy keresztnevét aláírja. Mondhatnék olyat, hogy valaki itt "Béla" néven fut, az e-mail cimében "Ottó" de egyébként "Tamás" néven ír alá Mire jó ez?!"

Erre reagálnék; attól függ, mit vársz el. Ha azt szeretnéd, hogy a 3. személy ne egy vadidegen legyen, hanem, még ha csak több évente "találkoztok" is, valamilyen szinten ismerős, akit kedvelhetsz, mint embert, akkor nyilván egy érthető elvárás, hogy ismerd a keresztnevét, és ne mindenféle álneveket használjon.
De szerintem a legtöbben azért ilyenkor csak egy alkalmi kalandra vágynak (mindkét fél) és lehet, túlértékelem az anonimitást, de én lehetőség szerint megőrizném az inkognitómat. Aminek az internet, a közösségi portálok korában percek alatt annyi lehet, ha ismerik akár csak a keresztnevedet, hogy hol laksz, mit csinálsz, és h kb. hány éves vagy.
2010. 04. 09. péntek 09:48  #43
tightrope_walker tightrope_walker
"Pár embernek megadtam a lehetőséget arra, hogy kilépjünk az internet arctalanságából. Konkrétan megbeszéltünk dolgokat, de nem lett belőle semmi. Sőt olyan is akadt, aki több tucat levél után még arra se volt képes, hogy keresztnevét aláírja. Mondhatnék olyat, hogy valaki itt "Béla" néven fut, az e-mail cimében "Ottó" de egyébként "Tamás" néven ír alá Mire jó ez?!"

Erre reagálnék; attól függ, mit vársz el. Ha azt szeretnéd, hogy a 3. személy ne egy vadidegen legyen, hanem, még ha csak több évente "találkoztok" is, valamilyen szinten ismerős, akit kedvelhetsz, mint embert, akkor nyilván egy érthető elvárás, hogy ismerd a keresztnevét, és ne mindenféle álneveket használjon.
De szerintem a legtöbben azért ilyenkor csak egy alkalmi kalandra vágynak (mindkét fél) és lehet, túlértékelem az anonimitást, de én lehetőség szerint megőrizném az inkognitómat. Aminek az internet, a közösségi portálok korában percek alatt annyi lehet, ha ismerik akár csak a keresztnevedet, hogy hol laksz, mit csinálsz, és h kb. hány éves vagy.
(Ez egy válasz Zsuzsi_ üzenetére (2010. 04. 05. hétfő 11:06), amit ide kattintva olvashatsz)
2010. 04. 05. hétfő 11:06
Sokféle dolgot olvastam mostanában itt. Pár gondolatot megosztanék én is.
Sok nőt, így engem is izgat hármas, a többes is, de úgy álltunk hozzá, hogyha mindennapos lehetőség, fix program, akkor elveszíti az izét, a különlegességét.
Sokféle módon keresgéltünk míg eljutottunk a jelenlegi állapothoz. Régen hirdettünk az ero....is.hu-n, vagy cseteltünk a párommal együtt és külön is. Azt tapasztaltuk,-mint itt is sokan - hogy a távolságtól az emberek szája és igérgetési képessége hatalmas, de ahogy közeledik a randevú leletősége, mindig történik valami. Gonosz főnök munkát ad, betoppan a régi szerető, elromlik az autó, rossz cimet néz és még sorolhatnám mert az emberi fantázia kimerithetetlen. Persze utólag mindig volt valami magyarázat.
Olvastam hogy van aki az MSN-t tartja jónak, mert nem ad lehetőséget bármi visszaélésre. De hiszen a kép, a videó rögzithető, nem kell hozzá hatalmas számtitógépes tudás. Mi azt valljuk hogy aki szóban ki tudja fejezni magát, arról pár levél után kiderül, hogy milyen ember is valóságos mivoltában.
El lehet jutni egy jó hármasig, többesig, csak határtalan türelem kell hozzá. És minden fél intelligens hozzáállása. Bennem is volt affinitás arra, hogy akár itt ismerkedjek, de rájöttem hogy nem érdemes. Pár embernek megadtam a lehetőséget arra, hogy kilépjünk az internet arctalanságából. Konkrétan megbeszéltünk dolgokat, de nem lett belőle semmi. Sőt olyan is akadt, aki több tucat levél után még arra se volt képes, hogy keresztnevét aláírja. Mondhatnék olyat, hogy valaki itt "Béla" néven fut, az e-mail cimében "Ottó" de egyébként "Tamás" néven ír alá Mire jó ez?!
Bár hozzászólásom nem 100% témába vágó, de talán egy kicsit képet adtam arról, miért is nehéz valóban jó partnerre akadni, akár itt, akár máshol.
Ki képet küld, ki msn akarja látni a másikat. Nem vagyunk egyformák de amig a sok kamus közt kell az embernek nézelődni, időnként nagyon el megy a kedve tőle.
/ 50