Szólj hozzá te is!
Ez egy válasz lesz üzenetére () Mégsem

A téma leírása

Izgat, ha megdugják, ha szopatják, ha kinyalják az ÁLLANDÓ PARTNEREDET.
Bárhol, bármikor, bármilyen körülmények között. Ha ott vagy, ha nem vagy ott, de tudsz róla.
Vigyázz! Ne keverd össze a (sejthető) megcsalással!
Írj a topicba, ha kétségeid vannak, ha véleményed van róla, ha kérdésed van.

Írj, ha bizonytalan vagy, ha vágysz rá.
"a párod ne legyen más férfival, de Te miért ne lehetnél 2 nővel?"
"ha a téma számodra idegen, nem izgat vagy épp taszít, hát egyszerűen nem kell itt lenni. Mindenki menjen a saját templomába imádkozni."

Fel kellene már ébrednie néhányaknak. Nincs olyan, hogy félig swinger, játszásiból cuckold. A szellemet vagy kiengedjük a palackból és lesz ami lesz, de visszagyömöszölni ugyanoda, mert csípi a szemünket a füst, na az nem megy. A társunk, a párunk, a nő, akivel élünk, nem a játékszerünk, nem irányíthatjuk, nem azért él a Földön, hogy úri kedvünknek megfelelően hol erre a farokra, hol meg arra szökkenjen és ha mindezt eluntuk, akkor visszatérjen a mosógép meg a vasaló hatósugarába. Nincs olyan, hogy szopni lehet, de lenyelni tilos, nincs olyan, hogy érzelmeket tilos a szexbe keverni. Nem feltétlen szerencsés, de tessék csak az egész kalácsot elfogyasztani, még, ha a végére kicsit fullasztó, kicsit szikkadt is, nem csak a mazsolákat kipiszkálni.

Nem társkereső! Időpont és helyszín egyeztetést csak priviben vagy a GG társkereső részében lehet. Az ilyen bejegyzések moderálásra/törlésre kerülnek! MINDEN TÁRSKERESŐ legalább 1 hét tiltásra kerül!

Az eddigi hozzászólások

2017. 04. 29. szombat 13:03  #12999
Törölt felhasználó (1130862)
Sziasztok!
Ebben egyetértünk,mi is több hármas,többes kapcsolaton vagyunk már túl,és soha,semmi problémát nem okozott köztünk az éppen aktuális partner,sőt,csak javította,feldobta,az amúgy sem unalmas házaséletünket.
(Ez egy válasz mamopapobp üzenetére (2017. 04. 29. szombat 06:05), amit ide kattintva olvashatsz)
2017. 04. 29. szombat 06:05
Nálunk az egyik ex volt az első házibarát wink ,nem okozott senkinek semmilyen problémát,már az első randi is nagyon jól sikerült! Péntek délutántól szombatig buliztunk és bizony nagyon jól sikerült. Az érzelmek felkavarodása egy idegen pasinál is ugyanúgy fenn állhat.
2017. 04. 29. szombat 12:23  #12998
40 eves ferj 40 eves ferj
Ugyes smile Nem semmi teljesitmeny .
(Ez egy válasz mamopapobp üzenetére (2017. 04. 29. szombat 06:05), amit ide kattintva olvashatsz)
2017. 04. 29. szombat 06:05
Nálunk az egyik ex volt az első házibarát wink ,nem okozott senkinek semmilyen problémát,már az első randi is nagyon jól sikerült! Péntek délutántól szombatig buliztunk és bizony nagyon jól sikerült. Az érzelmek felkavarodása egy idegen pasinál is ugyanúgy fenn állhat.
2017. 04. 29. szombat 12:13  #12997
40 eves ferj 40 eves ferj
Az unalom es ellaposodas megjelenese nem egyenlo a bizalom es megertes elvesztesevel/hianyaval, ugyanazon kapcsolaton belul.
(Ez egy válasz koviboy üzenetére (2017. 04. 29. szombat 11:24), amit ide kattintva olvashatsz)
2017. 04. 29. szombat 11:24
Nézd, szerintem az érzelmi vihar, csak ott nyer teret ahol gondok vannak a kapcsolatban. Unalmassá vált, ellaposodott stb stb.... Igazából egy olyen kapcsolatba új jövevényt bevinni nagyon rizikos. Ha más nem az újdonság varázsa fog hatni. Szerintem, csak ott működik biztonságosan ahol megvan a bizalom, érzelmi egyensúly, és egy igazán elmélyült jó kapcsolat működik. Nekem erről ez a véleményem.
2017. 04. 29. szombat 11:24  #12996
koviboy koviboy
Nézd, szerintem az érzelmi vihar, csak ott nyer teret ahol gondok vannak a kapcsolatban. Unalmassá vált, ellaposodott stb stb.... Igazából egy olyen kapcsolatba új jövevényt bevinni nagyon rizikos. Ha más nem az újdonság varázsa fog hatni. Szerintem, csak ott működik biztonságosan ahol megvan a bizalom, érzelmi egyensúly, és egy igazán elmélyült jó kapcsolat működik. Nekem erről ez a véleményem.
(Ez egy válasz mamopapobp üzenetére (2017. 04. 29. szombat 06:05), amit ide kattintva olvashatsz)
2017. 04. 29. szombat 06:05
Nálunk az egyik ex volt az első házibarát wink ,nem okozott senkinek semmilyen problémát,már az első randi is nagyon jól sikerült! Péntek délutántól szombatig buliztunk és bizony nagyon jól sikerült. Az érzelmek felkavarodása egy idegen pasinál is ugyanúgy fenn állhat.
2017. 04. 29. szombat 06:05  #12995
mamopapobp mamopapobp
Nálunk az egyik ex volt az első házibarát wink ,nem okozott senkinek semmilyen problémát,már az első randi is nagyon jól sikerült! Péntek délutántól szombatig buliztunk és bizony nagyon jól sikerült. Az érzelmek felkavarodása egy idegen pasinál is ugyanúgy fenn állhat.
(Ez egy válasz 40 eves ferj üzenetére (2017. 04. 28. péntek 15:34), amit ide kattintva olvashatsz)
2017. 04. 28. péntek 15:34
Igen, pontosan...felek hogy o serul meg ...ezt irtam mar az elejetol es vegig. En nem felek attol ha a masik izmosabb, nagyobb a farka vagy ilyesmi...szepen reszletesen leirtam mitol felek...a tobbit csak te latod csak bele a dologba ...hogy honnan azt nem tudhatom ...valami frusztraciod lehet tudat alatt smile Megertem, van ilyen...nem gond....csak ne probalj emiatt folottem tevesen itelkezni....folosleges, ugy ahogy mondod smile
2017. 04. 28. péntek 21:31  #12994
Törölt felhasználó (1574052)
Köszike. Nekem a hozzászólásaid a korrekt nem kötekedő véleményed tetszik. beka2
(Ez egy válasz koviboy üzenetére (2017. 04. 28. péntek 21:12), amit ide kattintva olvashatsz)
2017. 04. 28. péntek 21:12
Most esett le beka3 ! Jófej vagy!!!
2017. 04. 28. péntek 21:12  #12993
koviboy koviboy
Most esett le beka3 ! Jófej vagy!!!
(Ez egy válasz X üzenetére (2017. 04. 28. péntek 18:14), amit ide kattintva olvashatsz)
Törölt felhasználó (1574052)
2017. 04. 28. péntek 18:14
Inkább az ablakból integetek smile
2017. 04. 28. péntek 18:14  #12992
Törölt felhasználó (1574052)
Inkább az ablakból integetek smile
(Ez egy válasz koviboy üzenetére (2017. 04. 28. péntek 17:23), amit ide kattintva olvashatsz)
2017. 04. 28. péntek 17:23
Vagy bejössz az ajtómon, vagy kimész-de a küszöbön ne ácsorogj!
2017. 04. 28. péntek 17:23  #12991
koviboy koviboy
Vagy bejössz az ajtómon, vagy kimész-de a küszöbön ne ácsorogj!
(Ez egy válasz X üzenetére (2017. 04. 28. péntek 16:42), amit ide kattintva olvashatsz)
Törölt felhasználó (1574052)
2017. 04. 28. péntek 16:42
eljen vigyor2
2017. 04. 28. péntek 16:42  #12990
Törölt felhasználó (1574052)
eljen vigyor2
(Ez egy válasz koviboy üzenetére (2017. 04. 28. péntek 16:25), amit ide kattintva olvashatsz)
2017. 04. 28. péntek 16:25
Szerintem kétféle verzió létezik. Az ex és a next. Köztes út kétséges.
2017. 04. 28. péntek 16:25  #12989
koviboy koviboy
Szerintem kétféle verzió létezik. Az ex és a next. Köztes út kétséges.
(Ez egy válasz 40 eves ferj üzenetére (2017. 04. 28. péntek 08:31), amit ide kattintva olvashatsz)
2017. 04. 28. péntek 08:31
Olyanba mar belement valaki hogy a felesege exet engedne be a harmasba ? Mivel szerintem ezzel nagyreszunk ugy van hogy a par ferfi tagja kezdemenyezi az otletet es a felegeg a mi kedvunkert akar megfelelelni ennek a keresunknek, de ugyanakkor nagyon nehezen vagy egyaltalan nem tudja magat ravenni hogy egy idegennel csinalja. Emiatt nalunk felmerult ez az otlet, hogy az exel esetleg megoldhato.Mondhatni gyermekkori kapcsolatrol van szo , 20 eve tortent. En ugyanKkor felek hogy lelkileg tul felkavarna, esetleg megint szerelmes lehetne bele...mert pont emiatt van a problemaja hogy erzelmek nelkul nem tud magahoz engedni egy ferfit. Vajon megoldhato ? Az en reszemrol ugy erzem hogy elveznem es nem vagyok feltekeny....de nem tudhatom mi sulne ki belole koztuk. Ilyesmit probalt mar valaki ? Az illeto mas varosban, relativ messze el. Velemenyek? Persze az egesz meg csak feltetelezes szintjen van, azt sem tudom ha az illeto belemenne egy ilyen jatekba...bar ha ferfibol van, nem konnyu azt gondolni hogy igen.
2017. 04. 28. péntek 15:43  #12988
Törölt felhasználó (1574052)
OFF.
(Ez egy válasz 40 eves ferj üzenetére (2017. 04. 28. péntek 15:34), amit ide kattintva olvashatsz)
2017. 04. 28. péntek 15:34
Igen, pontosan...felek hogy o serul meg ...ezt irtam mar az elejetol es vegig. En nem felek attol ha a masik izmosabb, nagyobb a farka vagy ilyesmi...szepen reszletesen leirtam mitol felek...a tobbit csak te latod csak bele a dologba ...hogy honnan azt nem tudhatom ...valami frusztraciod lehet tudat alatt smile Megertem, van ilyen...nem gond....csak ne probalj emiatt folottem tevesen itelkezni....folosleges, ugy ahogy mondod smile
2017. 04. 28. péntek 15:34  #12987
40 eves ferj 40 eves ferj
Igen, pontosan...felek hogy o serul meg ...ezt irtam mar az elejetol es vegig. En nem felek attol ha a masik izmosabb, nagyobb a farka vagy ilyesmi...szepen reszletesen leirtam mitol felek...a tobbit csak te latod csak bele a dologba ...hogy honnan azt nem tudhatom ...valami frusztraciod lehet tudat alatt smile Megertem, van ilyen...nem gond....csak ne probalj emiatt folottem tevesen itelkezni....folosleges, ugy ahogy mondod smile
(Ez egy válasz X üzenetére (2017. 04. 28. péntek 14:37), amit ide kattintva olvashatsz)
Törölt felhasználó (1574052)
2017. 04. 28. péntek 14:37
Nem arra reagáltam, hanem a nevedre kattintottam smile
Az egész történetre.
"csak annyiba hogy esetleg hogy reagalnek arra ha annak ellenere hogy nem ez volt a celom, koztuk ujra fellangol a szerelem ( nagyon valoszinunek tartom, vegul is )"
Valóban nincsen benned semmilyen félsz.... vigyor2
A pasik harcára céloztam, hogy te attól félsz, hogy a másik pasi.....
Picikét túl van ez már bonyolítva a részedről. Te szeretnél valamit, de valójában mégsem. Félsz olyantól, amire csak a kedvesed tud választ adni. Régen rossz, ha az az adott helyzetben derül ki.
Izgat téged, a gondolat, hogy a feleségedet megdugják, csak az ezért nem jó, a másik azért és folytathatnánk.
Van egy egyfajta félelmed, csak már lassan magad sem tudod, hogy mitől félsz a hármassal kapcsolatban. Teljesen más a képzelet és a valóság.
Kívánom nektek, hogy tudjátok őszintén megbeszélni és legalább annyira akarja a kedvesed, mint te.
További szép napot!
Ui: Részemről lezártnak tekintem a véleményt, mert már se eleje, se vége.
2017. 04. 28. péntek 14:37  #12986
Törölt felhasználó (1574052)
Nem arra reagáltam, hanem a nevedre kattintottam smile
Az egész történetre.
"csak annyiba hogy esetleg hogy reagalnek arra ha annak ellenere hogy nem ez volt a celom, koztuk ujra fellangol a szerelem ( nagyon valoszinunek tartom, vegul is )"
Valóban nincsen benned semmilyen félsz.... vigyor2
A pasik harcára céloztam, hogy te attól félsz, hogy a másik pasi.....
Picikét túl van ez már bonyolítva a részedről. Te szeretnél valamit, de valójában mégsem. Félsz olyantól, amire csak a kedvesed tud választ adni. Régen rossz, ha az az adott helyzetben derül ki.
Izgat téged, a gondolat, hogy a feleségedet megdugják, csak az ezért nem jó, a másik azért és folytathatnánk.
Van egy egyfajta félelmed, csak már lassan magad sem tudod, hogy mitől félsz a hármassal kapcsolatban. Teljesen más a képzelet és a valóság.
Kívánom nektek, hogy tudjátok őszintén megbeszélni és legalább annyira akarja a kedvesed, mint te.
További szép napot!
Ui: Részemről lezártnak tekintem a véleményt, mert már se eleje, se vége.
(Ez egy válasz 40 eves ferj üzenetére (2017. 04. 28. péntek 14:00), amit ide kattintva olvashatsz)
2017. 04. 28. péntek 14:00
A komment amire reagalsz az egy valasz volt a dako uzenetere. Valamit ujra felre ertettel....nem, egyaltalan nem felek hogy az illeto jobb lehet nalam....sot, nyugodtan lehet jobb a szexben....tanulunk uj dolgokat. Pont ezt irtam, a felesegem nem dontene a jobb szexelo mellett ...az neki nem eleg erv...tehat nincs ilyen felszem....Milyen pasi harcot latsz itt? smile ....Meretben is szeretnem ha nagyobb, nem zavarna.
2017. 04. 28. péntek 14:25  #12985
Törölt felhasználó (1479472)
Sziasztok!
Szívesen leveleznék a témában,élményekről,tapasztalatokról smile
Minket is lázba hoz a téma,mindkét oldalról wink
2017. 04. 28. péntek 14:00  #12984
40 eves ferj 40 eves ferj
A komment amire reagalsz az egy valasz volt a dako uzenetere. Valamit ujra felre ertettel....nem, egyaltalan nem felek hogy az illeto jobb lehet nalam....sot, nyugodtan lehet jobb a szexben....tanulunk uj dolgokat. Pont ezt irtam, a felesegem nem dontene a jobb szexelo mellett ...az neki nem eleg erv...tehat nincs ilyen felszem....Milyen pasi harcot latsz itt? smile ....Meretben is szeretnem ha nagyobb, nem zavarna.
(Ez egy válasz X üzenetére (2017. 04. 28. péntek 13:47), amit ide kattintva olvashatsz)
Törölt felhasználó (1574052)
2017. 04. 28. péntek 13:47
Bocsika, de teljesen másról beszélsz most, mint a tényleges kérdéses kommentedben.
Előjönni látszik a te általad vélt és sok pasi által (akik még csak a gondolattal játszottak el, hogy egy pasit bevegyenek szexuálisan), hogy nehogy már jobb legyen nálam, hiszen én vagyok a minden. Tudnád, hogy mekkora tévedésben vagy. Teljesen mindegy, hogy ez egy ex, vagy éppen egy idegen lesz. Ha kedvesed másra vágyna valóban, akkor teljesen mindegy, hogy annak a pasinak mi a titulusa (ex, vagy Józsi, vagy bárki) Már nem is arról szól a vélemény, mint amiből ez elkezdődött. Ez már a pasik harca, ami nem rám tartozik.
Meddő probléma..... Érdekes, de az én volt exem, akivel rettenetesen jó volt a szex sem tudna olyat nyújtani, mint az a pasi, akit szeretek most, ezért fel sem merülne még csak gondolatban sem, hogy fellángoljon valami bennem. Furi, de persze nem vagyunk egyformák. Részemről ennyi, mert már semmi értelme...
Szió.
2017. 04. 28. péntek 13:47  #12983
Törölt felhasználó (1574052)
Bocsika, de teljesen másról beszélsz most, mint a tényleges kérdéses kommentedben.
Előjönni látszik a te általad vélt és sok pasi által (akik még csak a gondolattal játszottak el, hogy egy pasit bevegyenek szexuálisan), hogy nehogy már jobb legyen nálam, hiszen én vagyok a minden. Tudnád, hogy mekkora tévedésben vagy. Teljesen mindegy, hogy ez egy ex, vagy éppen egy idegen lesz. Ha kedvesed másra vágyna valóban, akkor teljesen mindegy, hogy annak a pasinak mi a titulusa (ex, vagy Józsi, vagy bárki) Már nem is arról szól a vélemény, mint amiből ez elkezdődött. Ez már a pasik harca, ami nem rám tartozik.
Meddő probléma..... Érdekes, de az én volt exem, akivel rettenetesen jó volt a szex sem tudna olyat nyújtani, mint az a pasi, akit szeretek most, ezért fel sem merülne még csak gondolatban sem, hogy fellángoljon valami bennem. Furi, de persze nem vagyunk egyformák. Részemről ennyi, mert már semmi értelme...
Szió.
(Ez egy válasz 40 eves ferj üzenetére (2017. 04. 28. péntek 12:17), amit ide kattintva olvashatsz)
2017. 04. 28. péntek 12:17
Dako...kosz a reszletes kivesszest smile ..... Az hogy nincs megelegedve a szex-el amit en nyujtok azt biztosan allithatom hogy nem ugy van ....nem egy szexorientalt a felesegem egyaltalan...en kinozom tul mindenfele dologgal ezzel kapcsolatban es neki nagyon is jo...pontosan ezzel vedekezik hogy kiszedje magat a harmas dolgbol...neki ilyen teren nem hianyzik semmi. De hogy az ex-el ( vagy akar egy masikkal ha elfogadna) intenzivebb a dolog ( legalabbis az elejen) az csak termeszetes ...igy van ez ...vegulis en is ezert szeretnek uj dolgokat kiprobalni...De ismetlem...meg ha feltevodne is ( bar erosen ketlem) hogy az ex jobb a szexben mint en ....a felesegem nem ezek alapjan dontene. Csalados/gyermekes ember az azota , pont mint mi.
2017. 04. 28. péntek 12:25  #12982
LeonKatja LeonKatja
Márpedig neked szólt, hisz te játszottál a testével, amit nagyos is ismersz. Ez előny az expasival szemben, aki csak látta valamikor, de nem ismeri.
Ahhoz senkinek nem kell bekötni a szemét, hogy máshol járjanak a gondolatai, viszont sokkal intenzívebbé teheti az aktust. Próbáljátok ki fordítva, a te szemed legyen bekötve és meglátod! wink
(Ez egy válasz 40 eves ferj üzenetére (2017. 04. 28. péntek 11:56), amit ide kattintva olvashatsz)
2017. 04. 28. péntek 11:56
LeonKatja ...arra hogy barkivel, csak tortenjen meg : igen, van benne valami....addig amig tudnam hogy nem lesz szerelem a dolgobol ( ami nagyon megzavarna szegenyt) addig nekem abszolut semmi gondom azzal hogy az egy ex vagy valaki mas ....ebben biztos vagyok. De sajnos o nem biztos hogy mi is lesz...az emocionalis resze neki nagyon fontos....maskepp nem tud belemenni. Annyit mar eljatszottunk hogy bekotottem a szemet es azt jatszottuk hogy az ex van ott es nem en....nagyon jo volt mindkettonknek.....Sokkal intenzivebb volt neki , haromszor egymas utan elvezett , nagyobbat mint egyszeruen velem szokott mostanaban ...de ez engem csak jobban felizgatott es nem zavart a tudat higy az nem nekem szolt.....sot.
2017. 04. 28. péntek 12:17  #12981
40 eves ferj 40 eves ferj
Dako...kosz a reszletes kivesszest smile ..... Az hogy nincs megelegedve a szex-el amit en nyujtok azt biztosan allithatom hogy nem ugy van ....nem egy szexorientalt a felesegem egyaltalan...en kinozom tul mindenfele dologgal ezzel kapcsolatban es neki nagyon is jo...pontosan ezzel vedekezik hogy kiszedje magat a harmas dolgbol...neki ilyen teren nem hianyzik semmi. De hogy az ex-el ( vagy akar egy masikkal ha elfogadna) intenzivebb a dolog ( legalabbis az elejen) az csak termeszetes ...igy van ez ...vegulis en is ezert szeretnek uj dolgokat kiprobalni...De ismetlem...meg ha feltevodne is ( bar erosen ketlem) hogy az ex jobb a szexben mint en ....a felesegem nem ezek alapjan dontene. Csalados/gyermekes ember az azota , pont mint mi.
(Ez egy válasz X üzenetére (2017. 04. 28. péntek 12:02), amit ide kattintva olvashatsz)
Törölt felhasználó (69371)
2017. 04. 28. péntek 12:02
Igen, így van kockázat. Azóta lehet az illető ex még szex terén is jobb lett, mint te.
Gondolj bele, első szerelem, most is jól néz ki, és még szexben is sokat fejlődött, akkor jogos a félelem. A kérdés, hogy az illető ex, hogyan áll család tekintetében. Független?
Az érdeklődése így teljesen érthető, hisz tulajdonképpen csak veled volt még úgy dolga igazán. Azt nem tudni mióta vagytok együtt, de szerintem mindkét fél számára mire valóban meg tud állapodni, legalább 3-5 szexkapcsolat kell. Én nem hiszek abban, hogy egy-két kapcsolat mellett valaki is el tudja dönteni mire is van szüksége, ami mellett boldog, kiegyensúlyozott életet tudjon élni, és ne fásuljon bele a hétköznapokba.

Én így azt mondom, hogy a feleséged biztos szeretne mást, de nem tartom jó ötletnek az exet bevenni a dologban. Lehet most éppen az lenne a legkézenfekvőbb, legegyszerűbb, de ezt úgyis nektek kell eldönteni.

Viszont készülj fel, mert megeshet, ha bevesztek valakit, akkor a párod számára felcsillan valami, hogy lehet nem te vagy az, aki kellően kielégítő számára, még ha most esetleg úgy is tűnik. Ennek lehet több kimenetele, pl szétmentek, vagy ha van gyerek és egyébként szeretet van, akkor lehet a jó kis szex kedvéért kicsapong majd, aminek lehet később lehetnek majd fura kimeneteli.
Ti ismeritek egymást, magatok, kapcsolatotokat, nektek kell dűlőre jutni.
2017. 04. 28. péntek 12:09  #12980
40 eves ferj 40 eves ferj
Igy van, miattam teszi es en ezt maximalisan ertekelem es mindent megbeszelunk....nem eroltetem csak lassan segitek neki nyitni ilyen teren....latok haladast es o is lat ...es akarja hogy jo legyen mindkettonknek. Es mint ahogy az elobb leirtam, biza szolhat nala is elvezetekrol, nagyonis ...csak segitsegre szorul az en reszemrol hogy megsimerje a limitjeit....egy oriasit lepett ( hogy elfogadta es nagyon is beleelte magat abba a fantaziaba hogy az exevel szexel, nem velem) es nagyon is elveztuk mindketten...emiatt halas vagyok neki ...de meg kell dolgozzunk sokat a teman... A fo hogy mindketten megertsuk a masik problemait.
(Ez egy válasz X üzenetére (2017. 04. 28. péntek 09:33), amit ide kattintva olvashatsz)
Törölt felhasználó (1574052)
2017. 04. 28. péntek 09:33
Egyes szám első személyben volt 40 éves férj kérdése. Nem a nő miatt aggódik, hanem saját maga miatt, hogy mi lesz, ha....
Mi írhatjuk, hogy "nem lesz semmi gond", hogy ""inkább ne". Na de azt sem tudjuk, hogy kiről van szó, nem tudjuk mi játszódik le a hölgyben. Ki tudná ezt jobban megválaszolni, mint saját maguk.
Ha pedig egy nő, csak azért megy bele ilyenbe, hogy megfeleljen a kedvesének, akkor az nem az élvezetekről szól.
/ 997