Szólj hozzá te is!
Ez egy válasz lesz üzenetére () Mégsem

Az eddigi hozzászólások

2007. 02. 02. péntek 20:11  #134
Törölt felhasználó (21812)
Már három gyerek után otthon maradhat egy nő főállású anyának, és 20.000 Ft körüli összeget kap. Ez nem olyan nagy pénz. Bár egy ilyen családnál - a nullához képest - biztosan számít.
2007. 02. 02. péntek 16:56  #133
biharos biharos
Vélhetően a gyerekvállalás sokaknál nem költségvállalás kérdése...

Ha ez így volna akkor azt is figyelembe venni, hogy amíg a gyerek nem lesz önálló, mibe kerül, s ne csak az oktatást de az étkezéseit, a ruházkodását, az egészségügyi ellátását, a játékait, a miatta növekvő energiaköltségeket, stb. vedd figyelembe.

Anyagilag vélhetően rossz befektetés a gyerek... ám szerencsére a gyerekvállalás a többségünknél nem merkantilista megfontolás kérdése. Ugye?
2007. 02. 01. csütörtök 13:00  #132
biharos biharos
Köszönöm, hogy a tengeren-túlról visszaérkeztünk Kelet Európába.
Nem baj ha pénügyekről is beszélünk, legyen az lombik program, vagy direkt örökbefogadás költségeiről.

A lombik program tudomásom szerint szintén módosítás alatt van. Az eddigi 5 próbálkozás helyett ha jól tudom 2 fog ezentúl az OEP támogatni, (Németo. 3), van ahol semmi. A gyógyszerek támogatását viszont máris 50%-ra csökkentették. Hiába, szegény a kassza....

Az örökbefogadás is költséggekkel jár, különösen ha lepasszolt gyerekről van szó, akit a szülőszobából lehet elvinni.
Konkrét árakról nem tudok, pár éve úgy hallottam, cca 100-150 eFt. volt az ajándék a kismamának....

Sok kicsi sokra megy elvén, számoljál utána életed során mennyit költöttél tejre, sütire, no cigire? stb. Horibilis számok jönnek ki, szerencse, hogy a fedezete ennek akkor a zsebünkben volt :)
2007. 02. 01. csütörtök 09:21  #131
Törölt felhasználó (21812)
Igen. És onnan tudom, hogy biztosan nem értem el azt az összeget, mert nincs annyi pénzem.
2007. 02. 01. csütörtök 09:18  #130
Törölt felhasználó (21812)
Másfél éve szültem és túlzásnak tartom azt az összeget.
Ha több lombikbébi programra is szükség van, akkor valóban helytálló a szám, mert ugyan a beavatkozás ingyenes, az iszonyatosan drága gyógyszereket a páciens állja.
2007. 02. 01. csütörtök 08:43  #129
Törölt felhasználó (21812)
Azért annyi nincs, bár nem olcsó.
Nekem szülés, vizsgálatok, utazás, stb. kb. 70-80 ezer lehetett.
Az igaz, hogy ezen felül még van jó néhány drága dolog, ami kell a babához (babakocsi, ágy, ruhák, pelenka..)
2007. 02. 01. csütörtök 08:28  #128
Törölt felhasználó (21812)
Ahhoz azért kell némi szerencse és kezdőtőke is...
De bocs az offért, ez a topic nem erről szól.
2007. 01. 31. szerda 23:36  #127
Doctorbalu Doctorbalu
ja-ja,persze,zöldkartyaja neki is megvolt, csak az allampolgarsagra kellett varnia csomot!
viszont van olyan ismerösöm,hazaspar,akik szinten felvidekröl szarmaznak, kimentek kanadaba,megkaptak az allampolgarsagot, gyerekük viszont csomo ideig be sem utazhatott!
ja,mindketten orvosok, ferjnek szabadalmaztatott gyogyszere van kint(azert ott,mert szlovakia tul magas szinten van ahhoz,h elismerjen 1 uj felfedezest,1 uj gyogyszert)!
erdekes a vilag!
2007. 01. 31. szerda 23:20  #126
Törölt felhasználó (21812)
Amerika nem kánaán. Nem biztos, hogy olyan baromi jó dolog ott élni. Legalábbis nem mindenkinek, nem mindenhol.
2007. 01. 31. szerda 16:57  #125
Doctorbalu Doctorbalu
ööö.nem azert,de akkor minek az ilyennek gyerek?
aki nem tudja a vizsgalat felelösseget vallalni,nem tudja sajat magat vallalni, hogy lenne kepes felelösseget vallalni születendö gyermeke irant?, h lehetne ilyenre a gyermekneveles felelösseget rabizni?, valoban akarja az ilyen a gyermek megszületeset?
sztem nem!
(Ez egy válasz biharos üzenetére (2007. 01. 31. szerda 12:53), amit ide kattintva olvashatsz)
2007. 01. 31. szerda 12:53
Amit leírtam nem mai történet. Vélhetően ma is vannak azonban olyan "macsók" akik egy ilyen vizsgálatot nem vállalnának be, hiszen a macsóság egyik jellemzője a saját tökéletességébe vetett hit. Hiszem, hogy ez különösen a kevésbé tanultak körében fordulhat elő, bár....
Egy kisportolt, potens, látszólag "jó pasi" általában nem tudja magáról elképzelni, hogy Ő magtalan legyen.
A nők hajlamosabbak a hibát magukban keresni. Talán mert testüket jobban ismerik, igen hibásan elterjettebb a hit, hogy a probléma a nőnél van stb.

Az anyai reflex valóban beindulhat a béranyánál, ezért írtam, hogy csak megfelelő jogi garanciák mellett lehet erre vállalkozni, ami ezek szerint Európában nem megoldható a tiltás okán...
2007. 01. 31. szerda 16:51  #124
Doctorbalu Doctorbalu
hat az azert nem megy olyan könnyen!
az amcsik nem dobaljak az allampolgarsagot,mint pl. kanada v. svedorszag!
van 1 ismerösöm new york-ban,ö 18ev utan kapta meg,pedig a 3 gyereke az usa-ban született amerikai apatol,boldog csaladi eletet elve!
masik dolog meg,jo par eve meg az en csaladom is szerette volna felvenni a magyar allampolgarsagot,csakhat ugyanaz a jogszabaly vonatkozik ram felvideki magyarkent, mint a kis kinaira,aki annyit tud magyarul,h kacalevesz- abszurdum!söt,amikor az orvosira keszültem,kellett volna tandijat fizetnem; azt mondtak a miniszteriumban, h azert,"mert maga nem magyar!" ezert elek most becsben es istenitem az idiota magyar politikat, amely sajat fiainak es lanyainak probalja megneheziteni eletet ugy,h kiröhögteti sajat magat!
remelem nem volt tul politikus hsz, nem akart az lenni!
2007. 01. 31. szerda 13:41  #123
Törölt felhasználó (21812)
Ez nem csak a pasin múlik, hanem az orvoson is. Egy normális orvos nem kezdi el addig végrehajtani a nőn a kellemetlen és hosszadalmas vizsgálatsorozatot, amíg nem derítik ki, hogy a pasi egészséges-e.
(Ez egy válasz biharos üzenetére (2007. 01. 31. szerda 12:53), amit ide kattintva olvashatsz)
2007. 01. 31. szerda 12:53
Amit leírtam nem mai történet. Vélhetően ma is vannak azonban olyan "macsók" akik egy ilyen vizsgálatot nem vállalnának be, hiszen a macsóság egyik jellemzője a saját tökéletességébe vetett hit. Hiszem, hogy ez különösen a kevésbé tanultak körében fordulhat elő, bár....
Egy kisportolt, potens, látszólag "jó pasi" általában nem tudja magáról elképzelni, hogy Ő magtalan legyen.
A nők hajlamosabbak a hibát magukban keresni. Talán mert testüket jobban ismerik, igen hibásan elterjettebb a hit, hogy a probléma a nőnél van stb.

Az anyai reflex valóban beindulhat a béranyánál, ezért írtam, hogy csak megfelelő jogi garanciák mellett lehet erre vállalkozni, ami ezek szerint Európában nem megoldható a tiltás okán...
2007. 01. 31. szerda 12:53  #122
biharos biharos
Amit leírtam nem mai történet. Vélhetően ma is vannak azonban olyan "macsók" akik egy ilyen vizsgálatot nem vállalnának be, hiszen a macsóság egyik jellemzője a saját tökéletességébe vetett hit. Hiszem, hogy ez különösen a kevésbé tanultak körében fordulhat elő, bár....
Egy kisportolt, potens, látszólag "jó pasi" általában nem tudja magáról elképzelni, hogy Ő magtalan legyen.
A nők hajlamosabbak a hibát magukban keresni. Talán mert testüket jobban ismerik, igen hibásan elterjettebb a hit, hogy a probléma a nőnél van stb.

Az anyai reflex valóban beindulhat a béranyánál, ezért írtam, hogy csak megfelelő jogi garanciák mellett lehet erre vállalkozni, ami ezek szerint Európában nem megoldható a tiltás okán...
2007. 01. 30. kedd 22:58  #121
Törölt felhasználó (21812)
Teljesen jól emlékszel. Mivel a férfi vizsgálata a könnyebb, fájdalommentesebb, egyszerűbb, ezért először azt nézik meg, hogy vele nincs-e baj. Csak utána (vagy ezzel egy időben) kezdik el vizsgálni a nőt.
(Ez egy válasz Doctorbalu üzenetére (2007. 01. 30. kedd 20:17), amit ide kattintva olvashatsz)
2007. 01. 30. kedd 20:17
lehet nem jol emlexem,de ha több evi probalkozas utan sem sikerül az utodnemzes, a par szalemberhez fodul, elöször a ferfit szoktak elöszedni,öt szoktak atvizsgalni rendesen,aztan amikor 100%,h nem ö a "hibas",elöszedik a nöt!
2007. 01. 30. kedd 20:17  #120
Doctorbalu Doctorbalu
lehet nem jol emlexem,de ha több evi probalkozas utan sem sikerül az utodnemzes, a par szalemberhez fodul, elöször a ferfit szoktak elöszedni,öt szoktak atvizsgalni rendesen,aztan amikor 100%,h nem ö a "hibas",elöszedik a nöt!
(Ez egy válasz biharos üzenetére (2007. 01. 30. kedd 13:22), amit ide kattintva olvashatsz)
2007. 01. 30. kedd 13:22
Sajnos a ffiak között legalább annyi a "magtalan" mint a nők között a foggantatásra képtelen. Különböző gyulladások, betegségek velejárója lehet ez az állapot. Nem sok ffi ut el odáig, hogy megvizsgáltassa magát!!! Még mindig tartja magát az a hit, hogy csak és csakis a NŐ okolható a gyermektelenségért.

Azért erőltetem ezt a kakukkfióka dolgot, mert tudok olyan, sikeres esetről amikor ez lett a megoldás. A ffi ebben az esetben nem gondolta úgy, hogy Ő "képtelen", hiszen nagyon is potens volt. Az ügy sikeresen lezajlott, a gyerek megszületett és boldogságban nőtt fel. A kakukk is boldog volt, a szülőpár is. Ez egy happy end-es történet volt.
2007. 01. 30. kedd 20:11  #119
Doctorbalu Doctorbalu
az eu-n belül nincs erre vonatkozo szabalyozas, a parok,akik ezt a modszert valasztjak altalaban az usa-ba mennek, ott engedelyezett! a törveny a gyermek törvenyes anyjanak a beranyat tekinti, a gyerek termeszetesen amerikai allampolgar, majd hazajönnek es kervenyezik az allampolgarsagot, a jog pedig nem tud semmit tenni,hiszen nem letezik!tulajdonkeppen az apa hazassagon kivüli gyerekeröl van szo az europai jogszabaly szerint!
az usa-ban ezzel foglalkozo cegek leteznek,amelyek termeszetesen komoly anyagi ellenszolgaltatasert lerendezik az ügyet!
(Ez egy válasz biharos üzenetére (2007. 01. 30. kedd 11:50), amit ide kattintva olvashatsz)
2007. 01. 30. kedd 11:50
Béranyaság szabályozása a magyar PTK szerint tudomásom szerint is tiltott, nem tudom vagy e olyan műintézet Mo.-n ahol ilyen beavatkozást elvégeznek. Ha van ilyen biztos, hogy nagyon szigorú jogi szabályozás mellett lehet csak vállalni. Ez mindkét félre vonatkozik. Volt már 1-2 film, természetesen amerikai amelyek ezt a témát dolgozták fel.

Ha béranyaság nem is, de irányított örökbefogadásról hallottam, mikor a szülőnő előre megállapodott az örökbefogadó szülőpárral, hogy a gyereket nekik adja. Ezzel már a magyar médiában is találkozhattunk. Hogy ennek mik az nem engedélyezett anyagi vonzatai azt nem tudom.

Nekem továbbra is az a megoldás szimpatikus ilyen esetben amikor az asszony mamája vagy lánytestvére hordja ki a babát. Csak, hogy hol végeznek el ilyen beültetést Mo.-n?
Tudomásom szerint a Káli Intézet sem csinál ilyet....

De továbbra is kérdés: Mi van ha a ffi nem tud ám az asszony egészséges? Kakukk?
2007. 01. 30. kedd 19:37  #118
Törölt felhasználó (33028)
én még mindig tartom magam ahhoz, hnem örülnék a béranyás megoldásnak... persze, ebben biztosan benne van az is, h én nem nagyon vagyok jóban a testvéremmel, az édesanyám pedig beteges...
(Ez egy válasz biharos üzenetére (2007. 01. 30. kedd 17:41), amit ide kattintva olvashatsz)
2007. 01. 30. kedd 17:41
Várom a klubb-tagok hozzászólásait
2007. 01. 30. kedd 17:41  #117
biharos biharos
Várom a klubb-tagok hozzászólásait
2007. 01. 30. kedd 13:36  #116
DrAnthony DrAnthony VIP
Semmi gond, szándékom segítő volt, nem kioktató. S ha belegondolsz, talán tisztább így, rendezve az alapfogalmakat.
(Ez egy válasz biharos üzenetére (2007. 01. 30. kedd 13:32), amit ide kattintva olvashatsz)
2007. 01. 30. kedd 13:32
Kösz a kiegészítést, nem vagyok jogász, nekem csak a tilalom rémlett.

B.
2007. 01. 30. kedd 13:32  #115
biharos biharos
Kösz a kiegészítést, nem vagyok jogász, nekem csak a tilalom rémlett.

B.
(Ez egy válasz DrAnthony üzenetére (2007. 01. 30. kedd 13:25), amit ide kattintva olvashatsz)
2007. 01. 30. kedd 13:25
Ha beleszólhatok, a Ptk (Polgári Törvénykönyv) nem tartalmaz tiltást erre vonatkozóan, hiszen nem is tartalmazhat, mert ahogy a nevében foglaltatott, felek közötti POLGÁRI jogviszonyokat rendez. A Btk., a hatályos BÜNTETŐ törvénykönyvünk tartalmaz jelen pillanatban tiltást erre vonatkozóan, illetve van egy roppant rossz eü. törvényünk is, mely szintén tilalmazza.

A magam részéről a véleményem ilyen is, és olyan is a béranyaságról. A félreértések elkerülése végett "béranyaságról" akkor beszélünk, ha a NŐ nem képes kihordani a gyermeket, de petesejtjei vannak, és az apa is fogamzóképes. Ekkor ez is egyfajta "lombik-bébi" megoldás, kivesznek a nőből petesejteket, azt mesterségesen megtermékenyítik, de nem a petesejtet adó nő méhébe ültetik be, hanem egy másik nőébe. Az hordja ki a gyermeket, de genetikailag nem lesz anya, vérszerint ugye a petesejtet adó anya és a spermát adó apa gyermeke.
A magam részéről egyrész támogatom, mert sok gyermektelen házaspárnak a nő kihordás-képtelensége miatt ez az egyetlen megoldása, és végül is vérszerinti (nem örökbefogadott) gyermekük lenne ezáltal.
De maximálisan megértem MmePrune[VIP] #176-os hsz-ében foglaltakat is.
Ha valakit érdekel, olvastam erről egy AB határozatot (vagy tán LB Állásfoglallás volt, már nem emléxem), kicsit megollózva bevághatom. A béranyaság tiltását elemzi jogilag.
/ 8