Szólj hozzá te is!
Ez egy válasz lesz üzenetére () Mégsem

A téma leírása

A nappali egy medvebőrről szól, ahol egyesek dugnak, egyesek beszélgetnek, egyesek sütit esznek, egyesek alkoholt isznak, egyesek elmesélik örömüket, egyesek elmondják bánatukat, egyesek kérdéseket tesznek fel, egyesek válaszolnak, és egyesek csak úgy véletlenül betévednek...és egyesek felfedezik életük leszbi oldalát :)

Az eddigi hozzászólások

2007. 09. 17. hétfő 22:30  #12435
sanyisanyi74 sanyisanyi74 VIP
Küldtem egy privit smile
(Ez egy válasz X üzenetére (2007. 09. 17. hétfő 20:11), amit ide kattintva olvashatsz)
Törölt felhasználó (21812) Admin
2007. 09. 17. hétfő 20:11
Gratulálok én is az évfordulótok alkalmából.

És mi lesz az új pályád? Bizonyára valami szexszel kapcsolatos, gondolom megfertőzött a GG...
hehe
2007. 09. 17. hétfő 21:09  #12434
sanyisanyi74 sanyisanyi74 VIP
Nagyon köszönjük a gratulációkat,és a képeket, wave
Amint tudok jövök máskor is fórumozni,Kedves sárl bárcsak igazad lenne nyes
2007. 09. 17. hétfő 20:59  #12433
gazosgyuri gazosgyuri
Én is gratula 2sanyi74... eljen wink ...még legalább 3x ennyit... lookaround
(Ez egy válasz sanyisanyi74 üzenetére (2007. 09. 17. hétfő 17:33), amit ide kattintva olvashatsz)
2007. 09. 17. hétfő 17:33
Remélem még találkozunk,ugyanis a mai nap sors forditó volt.Ma reggel közzös megegyezzésel azonali hatályal beadtam a felmondásom,és pályát változtatok,annyiba rossz lesz nekem hogy heti 1 alkalmat jó ha itt tudok lenni.Ja és ma van a 13 házzasági évfordulónk is,ugy hogy emlékezetes nap lesz a mai smile
2007. 09. 17. hétfő 20:49  #12432
Moncy Moncy
Én is csatlakozom a gratulációmmal...
És ha jól emlékszem nejed szeresse a cicusokat..
wink wave


(Ez egy válasz sanyisanyi74 üzenetére (2007. 09. 17. hétfő 17:33), amit ide kattintva olvashatsz)
2007. 09. 17. hétfő 17:33
Remélem még találkozunk,ugyanis a mai nap sors forditó volt.Ma reggel közzös megegyezzésel azonali hatályal beadtam a felmondásom,és pályát változtatok,annyiba rossz lesz nekem hogy heti 1 alkalmat jó ha itt tudok lenni.Ja és ma van a 13 házzasági évfordulónk is,ugy hogy emlékezetes nap lesz a mai smile
2007. 09. 17. hétfő 20:11  #12431
Törölt felhasználó (21812) Admin
Gratulálok én is az évfordulótok alkalmából.

És mi lesz az új pályád? Bizonyára valami szexszel kapcsolatos, gondolom megfertőzött a GG...
hehe
(Ez egy válasz sanyisanyi74 üzenetére (2007. 09. 17. hétfő 17:33), amit ide kattintva olvashatsz)
2007. 09. 17. hétfő 17:33
Remélem még találkozunk,ugyanis a mai nap sors forditó volt.Ma reggel közzös megegyezzésel azonali hatályal beadtam a felmondásom,és pályát változtatok,annyiba rossz lesz nekem hogy heti 1 alkalmat jó ha itt tudok lenni.Ja és ma van a 13 házzasági évfordulónk is,ugy hogy emlékezetes nap lesz a mai smile
2007. 09. 17. hétfő 18:47  #12430
Törölt felhasználó (94621)
Sanyi gratulálok a házassági évfordulótokon, érjetek még meg sokat együtt! eljen
Ezt a rózsát add át a párodnak!

(Ez egy válasz sanyisanyi74 üzenetére (2007. 09. 17. hétfő 17:33), amit ide kattintva olvashatsz)
2007. 09. 17. hétfő 17:33
Remélem még találkozunk,ugyanis a mai nap sors forditó volt.Ma reggel közzös megegyezzésel azonali hatályal beadtam a felmondásom,és pályát változtatok,annyiba rossz lesz nekem hogy heti 1 alkalmat jó ha itt tudok lenni.Ja és ma van a 13 házzasági évfordulónk is,ugy hogy emlékezetes nap lesz a mai smile
2007. 09. 17. hétfő 17:33  #12429
sanyisanyi74 sanyisanyi74 VIP
Remélem még találkozunk,ugyanis a mai nap sors forditó volt.Ma reggel közzös megegyezzésel azonali hatályal beadtam a felmondásom,és pályát változtatok,annyiba rossz lesz nekem hogy heti 1 alkalmat jó ha itt tudok lenni.Ja és ma van a 13 házzasági évfordulónk is,ugy hogy emlékezetes nap lesz a mai smile
2007. 09. 17. hétfő 17:19  #12428
sanyisanyi74 sanyisanyi74 VIP
A lényeget prunne és tom elmondta és ossztom a véleményüket,Tudomásom szerint a Geréb doktornőt réggebi etikai vétségek miat már eltiltották.Konkrétan mást nem irnék hisz nem ismerem a részleteket
(Ez egy válasz X üzenetére (2007. 09. 17. hétfő 08:23), amit ide kattintva olvashatsz)
Törölt felhasználó (21812) Admin
2007. 09. 17. hétfő 08:23
Van egy kérdésem, remélem hogy nem vált ki túl nagy indulatokat és parázs vitát, hanem szépen meg tudjuk beszélni.

Talán tudjátok, hogy nemrég meghalt egy kisbaba otthonszülés közben, mert beakadt a válla és nem tudták a világra segíteni időben. Ilyen eset természetesen kórházban is előfordulhat, csak annak nincs ekkora visszhangja, mivel az otthonszülést nem támogatja annyira az orvosi társadalom.

Mi a véleményetek az otthonszülésről? Legyen a nőknek joga otthon szülni vagy tiltsák be?

Igaz, hogy nem is olyan régen még mindenki otthon szült, de vajon a mai nők képesek erre?

És aki mégis otthon akar szülni, azt kényszerítsék kórházba, vagy saját felelősségre megtehesse?

Mi legyen azzal a doktornővel (Geréb Ágnes), aki a folyamatos támadások ellenére otthon vezet szüléseket?

kerdes
2007. 09. 17. hétfő 14:47  #12427
Törölt felhasználó (24620)
2007. 09. 17. hétfő 14:46  #12426
tom1019 tom1019 VIP Admin
ne felejtsük el, hogy amíg nem volt lehetőség kórházban szűlni a kismamáknak higiénikus körülmények között (a múltban), addig a gyerekhalandóság nagyságrendivel több, de az anya elvesztése is sokkal magasabb számban volt!
Igaz az átlagéletkor is csak 40-50 év volt!
nyes

én is ellenzem az otthonszülést, ha nincsenek meg a kellő feltételek hozzá (orvos és technikai háttér egy esetleges komplikáció esetén)
azon kívül magánügy
mindenkinek a saját életéről és születendő gyermeke életéről józan belátása szerint kellene döntenie, kivéve, ha szándékosan veszélyezteti saját és magzata életét (pld. ha tud a kockázatokról, esetleges betegségekről, de nem akarja tudomásul venni)! ravasz1
(Ez egy válasz MmePrune üzenetére (2007. 09. 17. hétfő 13:37), amit ide kattintva olvashatsz)
MmePrune MmePrune VIP Admin
2007. 09. 17. hétfő 13:37
Mi a véleményetek az otthonszülésről? Legyen a nőknek joga otthon szülni vagy tiltsák be?

véleményemet leírtam...legyen joguk, de kelljen aláírniuk egy nyomtatványt, miszerint felvilágosították őket a kockázatokról, és persze meg is értették...legyen az orvosnál, a védőnőnél, és a háziorvosnál is ilyen aláírott papír


Igaz, hogy nem is olyan régen még mindenki otthon szült, de vajon a mai nők képesek erre?

elméletileg képesek, gyakorlatilag régebben is belehaltak a szülésbe nők ezrei


És aki mégis otthon akar szülni, azt kényszerítsék kórházba, vagy saját felelősségre megtehesse?

lásd fent...első válaszom

Mi legyen azzal a doktornővel (Geréb Ágnes), aki a folyamatos támadások ellenére otthon vezet szüléseket?

nem ismerem a körülményeket
2007. 09. 17. hétfő 13:37  #12425
MmePrune MmePrune VIP Admin
Mi a véleményetek az otthonszülésről? Legyen a nőknek joga otthon szülni vagy tiltsák be?

véleményemet leírtam...legyen joguk, de kelljen aláírniuk egy nyomtatványt, miszerint felvilágosították őket a kockázatokról, és persze meg is értették...legyen az orvosnál, a védőnőnél, és a háziorvosnál is ilyen aláírott papír


Igaz, hogy nem is olyan régen még mindenki otthon szült, de vajon a mai nők képesek erre?

elméletileg képesek, gyakorlatilag régebben is belehaltak a szülésbe nők ezrei


És aki mégis otthon akar szülni, azt kényszerítsék kórházba, vagy saját felelősségre megtehesse?

lásd fent...első válaszom

Mi legyen azzal a doktornővel (Geréb Ágnes), aki a folyamatos támadások ellenére otthon vezet szüléseket?

nem ismerem a körülményeket
(Ez egy válasz X üzenetére (2007. 09. 17. hétfő 08:23), amit ide kattintva olvashatsz)
Törölt felhasználó (21812) Admin
2007. 09. 17. hétfő 08:23
Van egy kérdésem, remélem hogy nem vált ki túl nagy indulatokat és parázs vitát, hanem szépen meg tudjuk beszélni.

Talán tudjátok, hogy nemrég meghalt egy kisbaba otthonszülés közben, mert beakadt a válla és nem tudták a világra segíteni időben. Ilyen eset természetesen kórházban is előfordulhat, csak annak nincs ekkora visszhangja, mivel az otthonszülést nem támogatja annyira az orvosi társadalom.

Mi a véleményetek az otthonszülésről? Legyen a nőknek joga otthon szülni vagy tiltsák be?

Igaz, hogy nem is olyan régen még mindenki otthon szült, de vajon a mai nők képesek erre?

És aki mégis otthon akar szülni, azt kényszerítsék kórházba, vagy saját felelősségre megtehesse?

Mi legyen azzal a doktornővel (Geréb Ágnes), aki a folyamatos támadások ellenére otthon vezet szüléseket?

kerdes
2007. 09. 17. hétfő 13:31  #12424
MmePrune MmePrune VIP Admin
nekem van véleményem erről smile
de majd biztos mgkövez érte valaki hehe
utálom ezt a szülés körüli túllihegést...utálom, hogy hónapokkal előtte az a téma, hogy megkeresd a megfelelő szülésznőt...lehet, hogy azon a napon menstruál, és tökre undok lesz veled a szülésnél...utálom az egésznek a túlmisztifikálását...utálom, hogy a terhesrendelésen ott ülnek az apukák, és tördelik a kezüket, és azt mondják: "kicsim, jól vagy?"...utálom ezt a "vissza a múltba" elméletet, ami az otthonszülést illeti...a szülés egy olyan esemény, ami nem előre kiszámítható, és ráadásul elég sok mocsokkal jár...akarna a fene otthon takarítani...és persze lehet veszélyes is, az orvosi ellátás pedig nem tart ott, hogy pillanatok alatt kéznél legyen speciális segítség, speciális eszközökkel (amit szerintem el sem lehet várni)...nem akarnék soha otthon szülni...arról nem is beszélve, hogy szükség van arra a kis pihenésre, amit a kórházi bentlét biztosít

és tulajdonképpen meggondolatlanul azt írom, hogy megérdemli az a nő, aki így járt...ha meg átgondolom, és megpróbálok intelligensen viselkedni, akkor meg ezt: mf3
mindent utálok, ami ellenkezik az elveimmel mf2
(Ez egy válasz X üzenetére (2007. 09. 17. hétfő 08:23), amit ide kattintva olvashatsz)
Törölt felhasználó (21812) Admin
2007. 09. 17. hétfő 08:23
Van egy kérdésem, remélem hogy nem vált ki túl nagy indulatokat és parázs vitát, hanem szépen meg tudjuk beszélni.

Talán tudjátok, hogy nemrég meghalt egy kisbaba otthonszülés közben, mert beakadt a válla és nem tudták a világra segíteni időben. Ilyen eset természetesen kórházban is előfordulhat, csak annak nincs ekkora visszhangja, mivel az otthonszülést nem támogatja annyira az orvosi társadalom.

Mi a véleményetek az otthonszülésről? Legyen a nőknek joga otthon szülni vagy tiltsák be?

Igaz, hogy nem is olyan régen még mindenki otthon szült, de vajon a mai nők képesek erre?

És aki mégis otthon akar szülni, azt kényszerítsék kórházba, vagy saját felelősségre megtehesse?

Mi legyen azzal a doktornővel (Geréb Ágnes), aki a folyamatos támadások ellenére otthon vezet szüléseket?

kerdes
2007. 09. 17. hétfő 12:08  #12423
Törölt felhasználó (24620)
nekem aztán apple gépet ne hozzál nyes
(Ez egy válasz erdokerulo üzenetére (2007. 09. 17. hétfő 12:02), amit ide kattintva olvashatsz)
2007. 09. 17. hétfő 12:02
Hoznék én Neked is Villi, de sajna üdítőset nem találtam. Állítólag nem is gyártanak hehe
2007. 09. 17. hétfő 12:02  #12422
erdokerulo erdokerulo
Hoznék én Neked is Villi, de sajna üdítőset nem találtam. Állítólag nem is gyártanak hehe
(Ez egy válasz X üzenetére (2007. 09. 17. hétfő 11:53), amit ide kattintva olvashatsz)
Törölt felhasználó (24620)
2007. 09. 17. hétfő 11:53
Hö-hö, első értelmes használati módja egy Apple terméknek nyes
2007. 09. 17. hétfő 11:53  #12421
Törölt felhasználó (24620)
Hö-hö, első értelmes használati módja egy Apple terméknek nyes
(Ez egy válasz erdokerulo üzenetére (2007. 09. 17. hétfő 11:51), amit ide kattintva olvashatsz)
2007. 09. 17. hétfő 11:51
Szebb napot mindenkinek!
Meghoztam Surdának az ajándékot. Isten éltessen Spapa!


2007. 09. 17. hétfő 11:52  #12420
Törölt felhasználó (24620)
az a baj, hogy ez nem csak a SAJÁT felelőssége. :(
alapból nekem semmi bajom vele, apám is a szemközti házban született smile
De tény, hogy egy kórházban (ELVILEG :( ) minden megvan, amire szükség lehet, és mindenki ott van. Egy otthonszüléshez, ha nem egyszerűen "kicsusszan" a gyerek, akkor kevés lehet egy lábos víz, meg egy nővérke (sarkítva).
Az sem utolsó ugyan, hogy otthon, minden bizonnyal nyugodtabb a kismama, és még csak haza sem kell menni szülés után. smile
Nehéz kérdés, na.
(Ez egy válasz X üzenetére (2007. 09. 17. hétfő 08:23), amit ide kattintva olvashatsz)
Törölt felhasználó (21812) Admin
2007. 09. 17. hétfő 08:23
Van egy kérdésem, remélem hogy nem vált ki túl nagy indulatokat és parázs vitát, hanem szépen meg tudjuk beszélni.

Talán tudjátok, hogy nemrég meghalt egy kisbaba otthonszülés közben, mert beakadt a válla és nem tudták a világra segíteni időben. Ilyen eset természetesen kórházban is előfordulhat, csak annak nincs ekkora visszhangja, mivel az otthonszülést nem támogatja annyira az orvosi társadalom.

Mi a véleményetek az otthonszülésről? Legyen a nőknek joga otthon szülni vagy tiltsák be?

Igaz, hogy nem is olyan régen még mindenki otthon szült, de vajon a mai nők képesek erre?

És aki mégis otthon akar szülni, azt kényszerítsék kórházba, vagy saját felelősségre megtehesse?

Mi legyen azzal a doktornővel (Geréb Ágnes), aki a folyamatos támadások ellenére otthon vezet szüléseket?

kerdes
2007. 09. 17. hétfő 11:51  #12419
erdokerulo erdokerulo
Szebb napot mindenkinek!
Meghoztam Surdának az ajándékot. Isten éltessen Spapa!


2007. 09. 17. hétfő 10:13  #12418
gazosgyuri gazosgyuri
Tanát...süllyedt... wink ...szép napot... wave
(Ez egy válasz X üzenetére (2007. 09. 17. hétfő 09:39), amit ide kattintva olvashatsz)
Törölt felhasználó (21812) Admin
2007. 09. 17. hétfő 09:39
Megyünk ki a játszótérre. Nagyon szép idő van.

Ha frusztrál titeket a mai kérdés, ugorjátok nyugodtan át, nem muszáj beszélni róla...

Pussz, szép délelőttöt!
2007. 09. 17. hétfő 09:39  #12417
Törölt felhasználó (21812) Admin
Megyünk ki a játszótérre. Nagyon szép idő van.

Ha frusztrál titeket a mai kérdés, ugorjátok nyugodtan át, nem muszáj beszélni róla...

Pussz, szép délelőttöt!
2007. 09. 17. hétfő 08:54  #12416
gazosgyuri gazosgyuri
A wéleményünk egyezik...mikor elöször láttam a tw-ben...uez jutott eszembe...pénz kidobás...ewwan...különben csodálom az építményt de nm tetszik... eljen wave
(Ez egy válasz X üzenetére (2007. 09. 17. hétfő 08:40), amit ide kattintva olvashatsz)
Törölt felhasználó (94621)
2007. 09. 17. hétfő 08:40
Szia Gyuri! Az igazság szerintem az, hogy nem lett volna szükség erre a hídra. Valaki /k/ álmodott /álmodtak/ egy nagy hidat, valakinek /-kiknek/ szüksége volt nagy munkára. Szerintem mivel azt a tájat nagyon jól ismerem, kár volt elrontani. A nyomvonalat odébb is elvihették volna. Attól függetlenül szép mérnöki teljesítmény, és tkp. látványnak szép.
/ 2405