Szólj hozzá te is!
Ez egy válasz lesz üzenetére () Mégsem

Az eddigi hozzászólások

2007. 01. 23. kedd 22:49  #14
Törölt felhasználó (21812) VIP
A meddőség okai

A teherbeesés valószínüsége egy menstruációs ciklus során termékeny partnerek esetében sem nagyobb 20-25%-nál. Száz egészséges pár közül, akik semmiféle fogamzásgátló módszert nem alkalmaznak, az első próbálkozásra 20-25 nő lesz terhes.

Amennyiben a kívánt terhesség egy-másfél éven belül nem következik be, úgy indokolt felkeresni a gyermektelenség gyógyítására specializálódott intézetet. Magyarországon a párok kb. 15%-a meddő. A meddőség nagyjából hasonló arányban (40-40%) vezethető vissza női- vagy férfieredetű okokra.

Nőknél leggyakrabban a petevezetők elzáródása vagy hormonális zavarok állnak a meddőség hátterében. Férfiaknál az alacsony spermiumszám illetve gyenge spermaminőség (mozgás, szerkezet) általában szintén szervi vagy hormonális okokra vezethető vissza. Előfordulhat, hogy az ejakulátumban nem található egyetlen spermium sem. Ilyenkor a hereszövetből nyert spermiumokkal esély lehet saját gyermek vállalására (lásd. Különleges eljárások).

A meddőségnek lehetnek immunológiai okai is. A nő szervezete (alloimmunitás) vagy a férfi szervezete (autoimmunitás) is képezhet nagymennyiségű ellenanyagot a spermiumok ellen, amelyek megakadályozhatják az ivarsejtek egyesülését.

Bakteriális vagy virális fertőzés is okozhat meddőséget. A stresszhatások is jelentősen befolyásolhatják a termékenységet. Ebben az egyik legfontosabb tényező paradox módon éppen a gyermek utáni fokozott vágy. Amennyiben valakinél a szexuális élet kizárólag a "gyermeknemzésre" irányul, úgy ez a szexuális funkciók és a termékenység károsodásához vezethet.

A meddő párok egy részénél (kb. 12%) semmilyen szervi, hormonális vagy immunológiai eltérést sem lehet kimutatni. Ilyenkor ismeretlen eredetű meddőségről beszélünk.

A kezelés tervezésénél figyelembe kell venni a termékenységet befolyásoló összes lehetséges okot. Ezek ismeretében lehet dönteni a kezelés menetéről.

A meddőség bizonyos fajtáit gyógyszeres vagy műtéti eljárással orvosolni lehet. Ilyenkor a kezelés követően spontán is kialakulhat terhesség.

Amennyiben nincs lehetőség egyéb kezelésre vagy a korábbi kezelések nem jártak sikerrel, az IVF (lombikbébi módszer) jelenti a megoldást. A lombikbébi program sikerességét számtalan tényező (életkor, hormonértékek, életmód stb.) befolyásolja. Az IVF-programban résztvevő párok általában folytathatják napi életritmusukat. Amennyiben a páciensek szoros kapcsolatot tartanak az IVF-munkacsoporttal, az utazgatás is minimálisra csökkenthető. IVF-kezelésben részesülőknek számolniuk kell azzal is, hogy esetenként ismételt kezelésre lehet szükség.
2007. 01. 23. kedd 22:48  #13
Törölt felhasználó (21812) VIP
Pont akkor láttam ezt a tévében, amikor próbálkoztunk. Húúú mennyit bőgtem a csajokkal, amikor mondta nekik a doki, hogy megint nem sikerült. És akkor is bőgtem, amikor valamelyiknek összejött...
(Ez egy válasz MmePrune üzenetére (2007. 01. 23. kedd 22:41), amit ide kattintva olvashatsz)
2007. 01. 23. kedd 22:41
Sejtjeink

Cím: Sejtjeink
Műfaj: dokumentum
Ország: magyar
Gyártási év: 2002
Hossz: 91 perc
Szereplő(k):
Stáb:
rendező: Almási Tamás
operatőr: Almási Tamás
zene: Dés László
forgalmazó: Budapest Film

Tartalom

1978-ban született Louise Brown, az első lombikbébi. A Földön azóta egymillió újszülött jött világra mesterséges megtermékenyítés útján. A feladat azonban mégsem tűnik mindennapos rutineljárásnak. A valóság hihetetlen izgalmakat ígér. Most végre bepillanthatunk a kulisszák mögé... Azt mondják, az ember két dologért képes mindent megtenni: hogy ne legyen, vagy hogy legyen gyereke... Hőseink mindennél jobban vágytak arra, hogy gyermekük szülessen. A remény hiábavaló, hosszú évei követték egymást, míg bebizonyosodott, csak a mesterséges megtermékenyítés, a lombik-bébi program segíthet rajtuk. Nehéz idők következnek. Eufória és kilátástalanság, fizikai és lelki tehertétel állítja állandó próba elé szerelmüket. De előttük lebeg a nagy cél: a gyermek... Magyarországon a házasságok és élettársi kapcsolatok közül minden tizedik meddő. A film két és fél éven át követi három pár sorsát, a gyermekért folytatott küzdelmét.

aki tudja szerezze meg, érdemes megnézni:)
2007. 01. 23. kedd 22:48  #12
Törölt felhasználó (60564)
Tudom. Nem jó szmájlit tettem, ilyet kellett volna: hehe hehe wink
(Ez egy válasz X üzenetére (2007. 01. 23. kedd 22:45), amit ide kattintva olvashatsz)
Törölt felhasználó (21812) VIP
2007. 01. 23. kedd 22:45
Hol látsz te a hsz-emben mérgelődést irányodba? Ami indulat a szövegben volt, az mind az emlékeimnek szól.
Hát haragudnék én rád, teeeeeeeeee??!!!
2007. 01. 23. kedd 22:45  #11
Törölt felhasználó (21812) VIP
Hol látsz te a hsz-emben mérgelődést irányodba? Ami indulat a szövegben volt, az mind az emlékeimnek szól.
Hát haragudnék én rád, teeeeeeeeee??!!!
(Ez egy válasz X üzenetére (2007. 01. 23. kedd 22:43), amit ide kattintva olvashatsz)
Törölt felhasználó (60564)
2007. 01. 23. kedd 22:43
Jól van na! Azért le ne harapd a fejem!! ejnye1
Nekünk nem volt ilyen durva, csak lázmérő, diagram,/3 méter, most is megvan/ semmi kényszer, csak sokszor. vigyor2
2007. 01. 23. kedd 22:43  #10
Törölt felhasználó (60564)
Jól van na! Azért le ne harapd a fejem!! ejnye1
Nekünk nem volt ilyen durva, csak lázmérő, diagram,/3 méter, most is megvan/ semmi kényszer, csak sokszor. vigyor2
(Ez egy válasz X üzenetére (2007. 01. 23. kedd 22:37), amit ide kattintva olvashatsz)
Törölt felhasználó (21812) VIP
2007. 01. 23. kedd 22:37
Azért az 5 évi próbálkozás kínszenvedéseiről, programozott, csakazértiscsinálnikell együttléteiről a férjem tudna mit mesélni. Megváltás volt a két csík a terhességi teszten. Durván beleuntunk a szexbe mindketten. Senkinek nem kívánom...
2007. 01. 23. kedd 22:41  #9
MmePrune MmePrune VIP
Sejtjeink

Cím: Sejtjeink
Műfaj: dokumentum
Ország: magyar
Gyártási év: 2002
Hossz: 91 perc
Szereplő(k):
Stáb:
rendező: Almási Tamás
operatőr: Almási Tamás
zene: Dés László
forgalmazó: Budapest Film

Tartalom

1978-ban született Louise Brown, az első lombikbébi. A Földön azóta egymillió újszülött jött világra mesterséges megtermékenyítés útján. A feladat azonban mégsem tűnik mindennapos rutineljárásnak. A valóság hihetetlen izgalmakat ígér. Most végre bepillanthatunk a kulisszák mögé... Azt mondják, az ember két dologért képes mindent megtenni: hogy ne legyen, vagy hogy legyen gyereke... Hőseink mindennél jobban vágytak arra, hogy gyermekük szülessen. A remény hiábavaló, hosszú évei követték egymást, míg bebizonyosodott, csak a mesterséges megtermékenyítés, a lombik-bébi program segíthet rajtuk. Nehéz idők következnek. Eufória és kilátástalanság, fizikai és lelki tehertétel állítja állandó próba elé szerelmüket. De előttük lebeg a nagy cél: a gyermek... Magyarországon a házasságok és élettársi kapcsolatok közül minden tizedik meddő. A film két és fél éven át követi három pár sorsát, a gyermekért folytatott küzdelmét.

aki tudja szerezze meg, érdemes megnézni:)
2007. 01. 23. kedd 22:37  #8
Törölt felhasználó (21812) VIP
Azért az 5 évi próbálkozás kínszenvedéseiről, programozott, csakazértiscsinálnikell együttléteiről a férjem tudna mit mesélni. Megváltás volt a két csík a terhességi teszten. Durván beleuntunk a szexbe mindketten. Senkinek nem kívánom...
(Ez egy válasz X üzenetére (2007. 01. 23. kedd 22:32), amit ide kattintva olvashatsz)
Törölt felhasználó (60564)
2007. 01. 23. kedd 22:32
Nagggyon jó tud lenni, ha egy nő bekattan, hogy gyereket akar! És minél később jön össze,nekünk férfiaknak annál jobb. Nálunk egy évig tartott, mire összejött, rengeteg "munkám" fekszik benn, de megérte! hehe hehe
2007. 01. 23. kedd 22:32  #7
Törölt felhasználó (60564)
Nagggyon jó tud lenni, ha egy nő bekattan, hogy gyereket akar! És minél később jön össze,nekünk férfiaknak annál jobb. Nálunk egy évig tartott, mire összejött, rengeteg "munkám" fekszik benn, de megérte! hehe hehe
2007. 01. 23. kedd 22:16  #6
syrus_a_virus syrus_a_virus
Elég beteges elme csak egy vírus fejében létezhet...... hehe mf1
(Ez egy válasz X üzenetére (2007. 01. 23. kedd 22:14), amit ide kattintva olvashatsz)
Törölt felhasználó (21812)
2007. 01. 23. kedd 22:14
Fúj, ez azért beteges dolog...
hehe wave
2007. 01. 23. kedd 22:14  #5
Törölt felhasználó (21812)
Fúj, ez azért beteges dolog...
hehe wave
(Ez egy válasz syrus_a_virus üzenetére (2007. 01. 23. kedd 21:32), amit ide kattintva olvashatsz)
2007. 01. 23. kedd 21:32
Én bármire képes lennék....
Még akár a feleségemmel is ágyba bújnék annak érdekében hogy gyermekem szülessen :) wow1 eplus2 eljen wink wave nyes confused
2007. 01. 23. kedd 21:32  #4
syrus_a_virus syrus_a_virus
Én bármire képes lennék....
Még akár a feleségemmel is ágyba bújnék annak érdekében hogy gyermekem szülessen :) wow1 eplus2 eljen wink wave nyes confused
(Ez egy válasz biharos üzenetére (2007. 01. 23. kedd 18:26), amit ide kattintva olvashatsz)
2007. 01. 23. kedd 18:26
Hölgyek és Urak! Ebben a zűrös világban egyre többen szembesülnek azzal, hogy nem tudnak teherbe esni, teherbe ejteni. Nők esetében: Bér anya? Család nő tagjainak bevonása?Örökbefogadás? Más?
Férfiak esetében: Sperma-bank? Baráti segítség? Avagy egy ismeretlen bevonása? Más?

Talán nem baj ha GG. forumában kicsit komolyabb, sorsformáló témában is beszélgetünk...
2007. 01. 23. kedd 20:18  #3
Törölt felhasználó (21812)
Azért a természetes út és a béranyaság között van még néhány lépcső, amit meg lehet lépni: inszemináció, lombikbébi program.
Mi 5 évig próbálkoztunk sikertelenül, aztán amikor bejelentkeztünk a meddőségi központba és elmentünk az első konzultációra, ahol előírták nekünk, hogy milyen vizsgálatokra kell mennünk, a következő héten természetes úton megfogant a lányom.
Remélem, hogy nektek is sikerül természetes úton!
wave
(Ez egy válasz X üzenetére (2007. 01. 23. kedd 19:37), amit ide kattintva olvashatsz)
Törölt felhasználó (33028)
2007. 01. 23. kedd 19:37
na ez egy nagyon jó kérdés!!! Számomra pont aktuális!
Már több mint egy éve próbálkozunk... de hiába! shakehead shakehead
egyre inkáb foglalkoztat mindkettőnket, h mi legyen. Már elég sok vizsgálaton voltunk, engem műtöttek is és annyi biztos, h miattam nem lehet bébink... egyenlőre.
Én azt hiszem, h a béranyaságot nem tudnám elviselni. Akkor inkább örökbe fogadnék egy kisgyermeket! Na nem mintha az olyan könnyű lenne!... szomoru1
De egyenlőre abban reménykedem, h term. úton nekünk is lehet gyerkőcünk!
2007. 01. 23. kedd 19:37  #2
Törölt felhasználó (33028)
na ez egy nagyon jó kérdés!!! Számomra pont aktuális!
Már több mint egy éve próbálkozunk... de hiába! shakehead shakehead
egyre inkáb foglalkoztat mindkettőnket, h mi legyen. Már elég sok vizsgálaton voltunk, engem műtöttek is és annyi biztos, h miattam nem lehet bébink... egyenlőre.
Én azt hiszem, h a béranyaságot nem tudnám elviselni. Akkor inkább örökbe fogadnék egy kisgyermeket! Na nem mintha az olyan könnyű lenne!... szomoru1
De egyenlőre abban reménykedem, h term. úton nekünk is lehet gyerkőcünk!
2007. 01. 23. kedd 18:26  #1
biharos biharos
Hölgyek és Urak! Ebben a zűrös világban egyre többen szembesülnek azzal, hogy nem tudnak teherbe esni, teherbe ejteni. Nők esetében: Bér anya? Család nő tagjainak bevonása?Örökbefogadás? Más?
Férfiak esetében: Sperma-bank? Baráti segítség? Avagy egy ismeretlen bevonása? Más?

Talán nem baj ha GG. forumában kicsit komolyabb, sorsformáló témában is beszélgetünk...
/ 8