Szólj hozzá te is!
Ez egy válasz lesz üzenetére () Mégsem

A téma leírása

Csak hozzászólások (fórum,kismalac, amatőrök egyéb képek videók hozászolásai) és chat esetén vagyunk kompetensek.

(azaz adminok nem a szerkesztőségben ülnek, s csak az általatok irt tartalom felet van joguk, semmi másra nincs befolyások s rálátásuk.)

Egyéb esetben kérlek kattints az e-mailra a lapalján, s töltsd ki a bejelentőt.
!!! Figyelem e-mail linkes bejelentő esetén választ minden esetben a regisztrációs email címedre, vagy ami emailt megadsz arra kapsz !!!

Az eddigi hozzászólások

2006. 01. 17. kedd 15:05  #9
q.more.d q.more.d
A Kis Herceg és a Programozó





Az utazásai során a Kis Herceg egy furcsa, kocka alakú bolygóra ért. A bolygón drótok, telefirkált papírok, félig telt kávéscsészék voltak szétszórva. A szeméthalmok közepén egy borostás, szemüveges alak ült.
- Szia. Hát te ki vagy? - kérdezte a Kis Herceg
- Pill, rögtön - válaszolta a férfi.
- Mi a neved? - folytatta a Kis Herceg, ugyanis ha egyszer valamire kíváncsi volt, azt nem hagyta annyiban.
- A programozó vagyok. Mindjárt beszélhetünk, csak most egy hibát keresek a logban. - felelte az ember.
- Mi az a log? - kérdezte a Kis Herceg. Körbenézett, de sehol se látott semmit, amire ez a szó illett volna.
-Mi az a log? Ismerem a szemétkupacot, látom a kávéscsészét és a drótokat is, de nem látok logot. Hol van?
A férfi hitetlen arccal fordult a jövevény felé.
- Te ugye a javításért jöttél? - kérdezte, és beletúrt egy paksamétába. - Mindjárt megnézem a
listát, szerintem a következo patch már tartalmazni fogja - és elkezdett a körülötte heverő papírok közt kotorászni.
A Kis Herceg elbizonytalanodva nézte a Programozót, ahogy az az egyik halom legaljáról kihalászott egy színes filctollal összefirkált szöveget, és hümmögni kezd felette.
- Mi az a log? - kérdezte megint.
A Programozó nagy levegőt vett:
- Nem tudom rendesen elmagyarázni egy felhasználónak, de a program a hibáit egy naplóállományba írja, amit csak az írás idejére zárol. Ezért aztán ha a rutin
elszáll, akkor a logban az abortálás elotti utolsó bejegyzésből tudjuk kitalálni a hiba pontos
helyét, és ez segít a javításban. De ennek semmi köze nincs a patchhez, amiért jöttél.
- Te nagyon furcsán beszélsz - felelte a Kis Herceg. - Mi az a felhasználó?
- Az emberek két részre oszthatók - válaszolta a programozó, miközben lehajtott egy fél csésze hideg, állott tejeskávét.
- Azok, akik írják a programot, azok a programozók. Akik csak használják őket, azok a
felhasználók. Én is egy programozó vagyok, és - mivel nem tudtad, mi a log - Te valószínű felhasználó vagy. Milyen programot használsz?
- Nem használok programot. Van egy rózsám, és három vulkánom. Ezek programok? - kérdezte a Kis Herceg.
- Nem, nem ezekre gondoltam. Tudod, mikor leülsz a gép elé, és elindítasz valami szövegszerkesztot, levelezőt, vagy ilyesmit. A munkahelyeden, az irodában például.
- Nincs irodám. Egyszer találkoztam egy Hivatalnokkal, de eljöttem a bolygójáról. Unalmas alak volt - felelte a Kis Herceg.
- OK, akkor otthon, mikor szabadidődben benyomsz egy játékot, az egy program. - magyarázott türelmetlenül a Programozó.
- Szabadidomben szeretem megnézni a napfelkeltét. Mindig úgy húzom a székemet, hogy épp lássam - felelte Kis Herceg. - De az én bolygóm kerek, nem ilyen négyzet alakú. Milyen itt a napfelkelte? - kíváncsiskodott tovább.
- Nem négyzet, kocka. A négyzet az síkidom, a bolygóm meg test. - mondta a programozó. - Az ilyen fogalmi zavarok miatt kevernek mindent össze a felhasználók, mert képtelenek a legalapvetőbb szakk
2006. 01. 17. kedd 10:45  #8
vazelinator vazelinator VIP Admin
Válts vissza emberi hangra
megköszönném.
Én is meg tisztellek vele.
És majd olvasd el higgadtan, hogy kinek irtam ,hogy belekötne
Én nem feltételeztem rolad hogy belekötsz.
köszi
(Ez egy válasz X üzenetére (2006. 01. 17. kedd 10:41), amit ide kattintva olvashatsz)
Törölt felhasználó (9148)
2006. 01. 17. kedd 10:41
??? komolyan mintha az óvodába írogatnék....vagy csak olvasni nem tudsz??
és igen: sértésnek veszem, hogy belepofázol mindenbe... eplus2 eplus2
2006. 01. 17. kedd 10:41  #7
Törölt felhasználó (9148)
??? komolyan mintha az óvodába írogatnék....vagy csak olvasni nem tudsz??
és igen: sértésnek veszem, hogy belepofázol mindenbe... eplus2 eplus2
(Ez egy válasz vazelinator üzenetére (2006. 01. 17. kedd 10:08), amit ide kattintva olvashatsz)
vazelinator vazelinator VIP Admin
2006. 01. 17. kedd 10:08
jol vagyol? Rád irtam:)?

Te valhol egy jo nagy sértést szedtél össze?
személyes harcodnak tekinted? De miért?
azt tudjuk mibajod... De miért? nem mindegy a kiválasztás?
2006. 01. 17. kedd 10:08  #6
vazelinator vazelinator VIP Admin
jol vagyol? Rád irtam:)?

Te valhol egy jo nagy sértést szedtél össze?
személyes harcodnak tekinted? De miért?
azt tudjuk mibajod... De miért? nem mindegy a kiválasztás?
(Ez egy válasz X üzenetére (2006. 01. 17. kedd 09:19), amit ide kattintva olvashatsz)
Törölt felhasználó (9148)
2006. 01. 17. kedd 09:19
Vazelinator,

Téged nem kérdeztelek-már csak az úgyis belekötnél szöveged miatt sem. Nem jellemzö rám a kötözködés, egy egyszerü kérdés volt.......
De tudod mindenki magából indul ki...
Audrey
2006. 01. 17. kedd 09:19  #5
Törölt felhasználó (9148)
Vazelinator,

Téged nem kérdeztelek-már csak az úgyis belekötnél szöveged miatt sem. Nem jellemzö rám a kötözködés, egy egyszerü kérdés volt.......
De tudod mindenki magából indul ki...
Audrey
(Ez egy válasz vazelinator üzenetére (2006. 01. 17. kedd 08:13), amit ide kattintva olvashatsz)
vazelinator vazelinator VIP Admin
2006. 01. 17. kedd 08:13
Szél malom harcot ne vivj.
A tulajdonos joga 100% os.
Ki kit ismer ki kit nem ismer az mindegy itteni cselkedetei alapján van ugy is minösitve.(hibázni hibázhat, minden ki ember és ezért gyarló)
Ha meg magyarázná ugy is bele kötnének. Lényeg hogy megbizta öket és meg bizik benük, azaz bizalmat szavazot nekik.

2006. 01. 17. kedd 08:13  #4
vazelinator vazelinator VIP Admin
Szél malom harcot ne vivj.
A tulajdonos joga 100% os.
Ki kit ismer ki kit nem ismer az mindegy itteni cselkedetei alapján van ugy is minösitve.(hibázni hibázhat, minden ki ember és ezért gyarló)
Ha meg magyarázná ugy is bele kötnének. Lényeg hogy megbizta öket és meg bizik benük, azaz bizalmat szavazot nekik.

(Ez egy válasz X üzenetére (2006. 01. 17. kedd 07:41), amit ide kattintva olvashatsz)
Törölt felhasználó (9148)
2006. 01. 17. kedd 07:41
Kedves Inf!

Egy topic eltűnt..teljesen..
Amit Te rendbontásnak tekintesz, az nem más mint vélemény..azaz egy kérdéssel kezdődött, amire még mindig nincs válasz (hmm sokkal rendbontók topikok nem lettek törölve...)
Tehát-rendbontás nélkül-hogyan választjátok ki az adminokat?
Az elég karcsú válasz, hogy Ti jónak tartjátok őket, mert nemhogy egymást nem ismerik, de Te sem ismered őket...
Előre szólok, a hsz-em nem áskálódás és ha válaszolsz olyan hangnemben ahogy én tettem (egyszer legalább orrfelhúzás/fikázás helyett válaszolhatnál is a feltett kérdésre)

Válaszodat előre köszönöm,
Audrey
2006. 01. 17. kedd 07:41  #3
Törölt felhasználó (9148)
Kedves Inf!

Egy topic eltűnt..teljesen..
Amit Te rendbontásnak tekintesz, az nem más mint vélemény..azaz egy kérdéssel kezdődött, amire még mindig nincs válasz (hmm sokkal rendbontók topikok nem lettek törölve...)
Tehát-rendbontás nélkül-hogyan választjátok ki az adminokat?
Az elég karcsú válasz, hogy Ti jónak tartjátok őket, mert nemhogy egymást nem ismerik, de Te sem ismered őket...
Előre szólok, a hsz-em nem áskálódás és ha válaszolsz olyan hangnemben ahogy én tettem (egyszer legalább orrfelhúzás/fikázás helyett válaszolhatnál is a feltett kérdésre)

Válaszodat előre köszönöm,
Audrey
2006. 01. 17. kedd 05:16  #2
Törölt felhasználó (7767)
Most aztán mind integethetsz, már lexartad a kalapács nyelét... nyes wave
2006. 01. 17. kedd 00:14  #1
iNfeSter iNfeSter VIP Admin
Nincs kedvem tovább nézni a civakodást, ami itt folyik. Ezért töröltem a sanszos témát a további rendbontás elkerülése érdekében. A moderátorok önként vállalták a feladatot, és mi jónak találtuk/találjuk őket.

Azzal, hogy ezt felhántorgatjátok nekünk, és követelőztök, semmit nem értek el.Ez van, akár tetszik, akár nem. Igy is marad.

Minden rendben volt, amíg pár okos ember el nem kezdett áskálódni. Igyekszünk minél előbb rendet tenni, mindenkinek kellemes fórumozást és chatelést kívánunk!
/ 57